Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!



  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Replikace
  Replikace slouží pro zajištění konzistentnosti dvou a více databází, nejčastěji pak o stejné struktuře v rámci distribuovaného zpracování. Vyspělé SŘBD replikace podporují, případně lze použít řešení třetích stran či replikační logiku zajistit vlastními postupy.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

  Přehled vydaných editoriálů

  Jedním z našich nejdůležitějších cílů je komunikovat s vámi, čtenáři. Tato komunikace probíhá mnoha cestami, přičemž důraz klademe i na vaši informovanost o novinkách a zajímavostech, které se odehrávají v naší redakci. K tomu slouží naše pravidelné editoriály, které můžete najít vždy v pravé části hlavní stránky.

  Na této stránce si můžete připomenout všechny editoriály, které dosud na našem serveru vyšly.



  Datum:02.01.2007
  Text:Vážení čtenáři,
   přejeme vám vše nejlepší do nového roku a doufáme, že i letos nám zachováte vaši přízeň.

   Děkuji vám jménem celé redakce za to, že již více než pět let jsme spolu a vzájemně si pomáháme v oblasti databázových technologií.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.12.2006
  Text:Vážení čtenáři,
   přejeme vám klidné prožití svátků a děkujeme za vaši podporu nejen v letošním roce.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:15.09.2006
  Text:Vážení čtenáři,
   za pár dnů je tu podzim – i když počasí na to vůbec nevypadá – a blíží se naše každoroční konference. Ta se bude letos konat 30. listopadu a tématem je Od transakčního po analytické zpracování. O přípravách vás budeme průběžně informovat.

   Na podzim také začneme vydávat nový seriál, tentokrát věnovaný databázové platformě Sybase. A samozřejmě budeme pokračovat ve všech ostatních typech článků.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:18.07.2006
  Text:Vážení čtenáři,
   léto je v plném proudu, ale na databázovém trhu je stále co sledovat – mezi aktuální novinky patří především uvedení nové verze databázové platformy od IBM – DB2 v9.

   V těchto dnech jsme také zahájili přípravu na další ročník naší odborné konference, která se bude konat opět ve Zlíně koncem letošního roku. O těchto i dalších novinkách vás samozřejmě budeme informovat.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.12.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   přeji vám za celou redakci příjemné prožití vánočních svátků a hlavně hodně zdraví a samozřejmě také mnoho úspěchů v novém roce.

   Současné vám děkuji za přízeň, kterou jste našemu i vašemu portálu o databázích v letošním roce věnovali. Pevně věřím, že tomu bude podobně i v příštím roce.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:12.10.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   jaký bude databázový podzim? Na Invexu se sice nedají předpokládat žádné velké databázové novinky, ale českým veletrhem podzim nekončí.

   Na začátku listopadu by měl být konečně po mnoha letech uvolněn nový SQL Server od Microsoftu, nějaké novinky můžeme očekávat i v Open Source databázích.

   V současné době již plně pracujeme na třetím ročníku naší databázové konference, která se bude konat 1. prosince ve Zlíně. Doufám, že se opět potkáme v hojném počtu a konference se vám bude líbit.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:29.08.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   prázdniny a dovolené jsou u konce, ale to nijak nevadí – v nadcházejících týdnech nás čeká také mnoho zajímavého.

   V polovině září se v San Franciscu uskuteční konference společnosti Oracle – největší v historii "otevřených světů". Databázový svět se konference zúčastní, můžete se tedy těšit na žhavé noviny přímo z centra dění.

   Před pár dny jsme pro vás zprovoznili novou službu – Fórum Databázového světa, doufáme, že se stane vítaným pomocníkem při řešení vašich problémů.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:11.06.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   všimli jste si v posledních dvou, třech desetiletích, jak se mění svět databázových technologií? Jak stále více chápeme databáze za něco samozřejmého? Za černé skříňky? A to i přes nové možnosti – grid, XML, nestrukturovaná data, umělou inteligenci, dolování dat, datové sklady …

   Jsme rádi, že vám můžeme s orientací v někdy pěkně nepřehledném světě databází alespoň trochu pomoci. Pokud by se vám ale cokoli na nás nelíbilo, řekněte nám to, prosím.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.04.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   jaro je již v plném proudu, ale to nijak nebrání v tom, abychom vám i nadále přinášeli informace z oblasti databázových technologií.

   V následujících týdnech budeme pokračovat v našich seriálech, podíváme se spolu na několik zajímavých akcí a přineseme také první informace o konferenci Databázový svět 2005.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:09.03.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   máme tu skoro jaro, počasí nás ale ještě nějaký ten den bude zlobit. Podobně jako loni, i když letos se to zdá ještě o něco horší. Ale o počasí někdy příště – co nás čeká v březnu?

   V březnu budeme pokračovat v našich seriálech o PHP a objektových technologiích, chystáme recenzi jedné zajímavé české publikace/překladu, přineseme pár tipů triků pro příznivce Visual FoxPro a stranou nezůstanou ani pokročilé databázové technologie.

      Přeji příjemné počtení.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:04.01.2005
  Text:Vážení čtenáři,
   ještě jednou vám jménem celé redakce přeji vše nejlepší do nového roku. Snad bude nejméně stejně tak dobrý, jako rok 2004. A horší, než rok 2006.

   Podobně jako v loňském roce se vám také letos pokusíme přinášet maximum užitečných informací z databázových technologií. Pokusíme se také naše služby ještě rozšířit. Chystáme například blogy psané databázovými odborníky. Ale to bych už moc předbíhal.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:28.12.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   přeji vám za celou redakci mnoho úspěchů v roce 2005 – jak pracovních, tak i zcela osobních. Současně mi, prosím, dovolte, abych vám poděkoval za přízeň, kterou jste Databázovému světu věnovali.

   Musím se ale také omluvit za to, že ke konci roku jsme nezvládli vše v takových termínech, jaké jsme předpokládali. Proto například reportáž z konference Databázový svět 2004 vyjde až 3. ledna – tedy takřka přesně měsíc po konání konference. Děkuji za pochopení.

    Takže ještě jednou mnoho úspěchů – hlavně hodně zdraví – a ať vás ty databáze co nejméně trápí.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:03.12.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   nastává pomalu vánoční čas, který v následujících třech týdnech bude spíše časem neklidu a starostí. Přejeme vám proto, abyste vánoční shon zvládli v co možná největším klidu.

   Současně bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům, přednášejícím i sponzorům včerejší konference Databázový svět 2004. Ta nejen dle mého názoru proběhla velmi úspěšně. Reportáž z akce a další informace přineseme v nejbližších dnech.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:20.10.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   je po Invexu, je po krásném počasí, ale zase tu máme dobu podzimu, která dokáže být také neobyčejně zajímavá.

   V databázových technologiích nás čeká či se děje opět mnoho zajímavého – od uvedení nového Delphi vždy spojovaného s vývojem databázových aplikací přes založení sdružení příznivců Informixu až třeba po vyhlášení 4. ročníku soutěže Databázový produkt roku a chystanou konferenci Databázový svět 2004.

   Během následujících týdnů se budeme věnovat mj. bezpečnosti databází, řekneme si něco dalšího o vývoji informačních systémů a podíváme se také na – no, nechejte se překvapit!

    Přeji vám příjemné čtení a hlavně co nejméně starostí.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.09.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   je po prázdninách a dovolených, teplé sluneční paprsky se už také poněkud někam vytrácí. Co jsme pro vás ale přichystali my? Budeme pokračovat v seriálech o vývoji informačního systému a technologiích Oracle a zaměříme se také na objektové technologie.

   Během tohoto měsíce začneme zveřejňovat výsledky nejrozsáhlejšího databázového průzkumu v dějinách České republiky – Databáze 2004. V anketě se vás mj. zeptáme i na to, koho považujete za nejlepšího systémového integrátora.

   Přeji vám příjemné čtení a hlavně co nejméně starostí.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.07.2004
  Text:Vážení čtenáři,
  dovolte mi, abych vám jménem celé redakce popřál hezké prázdniny či dovolenou. Ani v letních měsících ale nebudeme zahálet a přineseme vám další informace o databázových technologiích.

  Během prázdnin bychom vám rádi zpřístupnili nové diskusí fórum – tak, aby jej bylo možné využívat jednodušeji a operativněji. Ovšem nebude to jediné překvapení, které pro vás chystáme.

  Ještě jednou vám přeji hodně krásných slunečných dnů bez bouřek a bez problémů nejen s databázovými technologiemi.A pokud problémy s databázovými technologiemi přece jen nastanou, obraťte se na nás. Od toho tu jsme. Navíc i v letošním roce zaznamenáváme trvalý růst zájmu o náš portál a za to patří poděkování z největší částí právě vám, čtenářům.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:07.06.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   na červen jsme pro vás přichystali velký průzkum o využívání databázových technologií v České republice a na Slovensku. Máte tak příležitost zúčastnit se nejrozsáhlejšího databázového průzkumu provedeného v historii ČR. Za účast předem děkujeme.

   Na předprázdninové období jsme pro vás ovšem připravili nejen otázky, ale také celou řadu článků, například o databázovém marketingu, standardech ODMG a mnoho dalšího...

   Přeji vám příjemné čtení a hlavně hodně krásných slunečných dnů bez bouřek a bez problémů nejen s databázovými technologiemi.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:03.05.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   konečně je venku teplo, proto bychom raději všichni měli mnohem více času než u počítačů trávit venku se svými rodinami a láskami. To je jistě pravda, ale nijak nám to nebrání v tom, abychom vám také v květnu přinášeli kvalitní obsah z oblasti databázových technologií.

   Na květen pro vás mj. chystáme velký databázový průzkum a mnoho článků z oblasti modelování a nástrojů CASE. Čeká na vás také další test, tentokrát z oblasti výkonu, kterému jsme se věnovali minulý měsíc.

   Přeji vám příjemné čtení a hlavně hodně krásných slunečných dnů.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:22.04.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   blíží se konec dubna a zdá se, že začíná být zase více živo i v oblasti databázových technologií. MySQL AB uvádí podporu clusteringu, Oracle zakládá alianci na podporu aplikací využívajících grid, Sybase má další verzi svého modelovacího nástroje …

   Podobně jako okolní svět nespíme ani my. V této době máte možnost zúčastnit se velké čtenářské ankety, která nám pomůže zkvalitnit naše služby. Předem děkuji za celou redakci za vaši účast v této anketě. A vzhledem k tomu, že nic v dnešní době není zadarmo, můžete jako odměnu za vyplnění ankety vyhrát například roční předplatné časopisu ComputerWorld.

   V každém případě vám přeji příjemné čtení a co nejméně starostí, nejen s databázovými technologiemi.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:21.03.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   máme tu konečně jaro, počasí nás ale ještě nějaký ten den bude zlobit. Podobně nás někdy všechny zlobí databázové technologie, s tím ovšem naštěstí zpravidla můžeme něco udělat. Budeme rádi, když vám v tom pomůže náš – vlastně váš – informační portál Databázový svět.

   Dovolte nám také, abychom vám poděkovali za přízeň. Růst návštěvnosti a počet registrovaných čtenářů nás velmi příjemně překvapuje a nárůst chápeme jako důkaz kvalit tohoto portálu.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.03.2004
  Text:Vážení čtenáři,
  před chvílí byl ještě rok 2003 a už máme březen. Během tohoto měsíce vám přineseme informace z oblasti databázových rozhraní, prověříme vaše znalosti z historie databázových technologií a zahájíme nový dlouhodobý seriál tipů-triků o jazyku SQL.

  Během března vás také požádáme o vyplnění anonymního dotazníku, abychom získali další informace o tom, jaká témata vás zajímají. Za odměnu získají vylosované odpovědi hodnotné ceny.

  V každém případě vám za celou redakci přeji úspěšný březen 2004.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:02.02.2004
  Text:Vážení čtenáři,
   v nejkratším letošním měsíci se budeme věnovat především problematice open source databázových platforem, máme pro vás přichystaný test o architektuře PostgreSQL, budeme pokračovat ve virtuálním školení na téma normalizace a mj. vám také přineseme několik zajímavých rozhovorů a případových studií.

  Během následujících týdnů se tedy máte na co těšit, doufáme, že únorové články vám přinesou nové informace využitelné ve vaší praxi.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.01.2004
  Text: Vážení čtenáři,
  dovolte mi, abych vám jménem celé redakce Databázového světa popřál hodně úspěchů v roce 2004. A vedle úspěchů také hodně zdraví. Tedy něčeho, na co běžně při našich lidských starostech zapomínáme.

  Do roku 2004 jsme pro vás připravili novou verzi našeho portálu, doufám, že splní většinu vašich očekávání. Pokud nebude cokoli funkční či narazíte na nějakou chybku nebo chybu, dejte nám o ní, prosím, vědět.

  Nová podoba portálu je ovšem jen základem. V následujících dvanácti měsících se zaměříme na všechna zajímavá témata související s databázovými technologiemi. Podrobněji a kvalitněji, než doposud.

  Ještě jednou hodně zdraví a díky za vaši přízeň.

  Autor:Marek Kocan


  Datum:23.12.2003
  Text:Čas letí jako jako bláznivý, zpívá se v populární písničce. Na rozdíl od jiných písňových textů, tento je beze zbyku pravdivý. Důkazem je třeba to, že čas doletěl až k dalším vánočním svátkům.

  Jménem celé redakce našeho portálu bych vám chtěl popřát příjemné prožití Vánoc a do příštího roku hodně zdraví, energie a entuziasmu, které budete potřebovat ve svém soukromém i profesním životě.

  Náš portál se vám pokusí přinášet důležité, relevantní a kompletní informace ze světa databází. Od 1. ledna spouštíme novou podobu Databázového světa, kterou si již teď můžete prohlédnout.

  Krásné Vánoce!
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:14.12.2003
  Text:Také se vám zdá, že s blížícím se koncem roku letí čas rychleji a rychleji? Štědrý den už pomalu klepe na dveře, ale nic zatím nenasvědčuje tomu, že bychom se měli v nejbližších dnech dočkat té pravé vánoční pohody.

  Ta však bezpochyby přijde. A s ní nejen vonící vánoční stromek a smažící se kapr, ale také vyhlížení nového roku. V něm nás všechny čeká řada novinek, tou nejvýznamnější je pak nová verze Databázového světa, kterou si můžete už nyní prohlédnout ve zkušební verzi. Budeme rádi, když nám k ní sdělíte veškeré připomínky.
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:02.12.2003
  Text:Konec roku se pomalu, ale jistě blíží. Martin sice na bílém koni nepřijel, jinak však vše nasvědčuje tomu, že nastává tradiční doba bilancování a hodnocení uplynulého roku.

  Uvědomujeme si to i my v Databázovém světě. Proto jsme na 4. 12.připravili nejen zlínský seminář zabývající se databázovými technologiemi ("Jak správně vybrat databázovou platformu?"), ale také hlasování o nejlepším databázovém řešení v uplynulém roce. Mezi nominovanými je celá řada renomovaných firem a neotřelých databázových nápadů. O průběhu obou akcí vás na Databázovém světě průběžně informujeme.
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:01.10.2003
  Text: Množství dat, která nás každý den obklopují, neustále roste. Data i informace na nás útočí ze všech stran a někdy je docela těžké ubránit svou vnitřní datovou konzistenci. Někdy je prostě třeba vypnout, vyhodit hlášku "probíhá údržba" a přerušit všechny probíhající transakce. Jinak nás datová smršť zahltí úplně.
   My v Databázovém světě jsme však nevypli, i když to tak na první pohled může vypadat. Po měsících úvah a po týdnech diskusí snad mohu definitivně slíbit, že nová podoba našeho - a vašeho - serveru začíná dostávat konkrétní podobu. Prosím vás ještě o trochu trpělivosti: již brzy vám dokážeme, že nečekáte marně.
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:06.07.2003
  Text: Všem čtenářům přejeme co nejkrásnější prožití prázdnin a dovolených. Současně děkujeme za podporu v naší snaze o přestavbu Databázového světa.
   Do konce července máte v souvislosti s nově chystanou verzí poslední šanci vyjádřit se k tomu, co byste rádi na tomto webu viděli v budoucnu. Ať již po stránce funkčnosti, tak i obsahu.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:02.06.2003
  Text: Červen je tu a s ním další měsíc, ve kterém vám chceme přinášet zajímavosti z oblasti databázových technologií.
   Mimochodem, věděli jste, že za databázové se dnes označuje stále méně společností? Proč tomu tak je? I na tuto otázku se pokusíme během června odpovědět.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.05.2003
  Text: Máme tu květen, jeden z nejkrásnějších měsíců v roce. Pokud vše dobře dopadne, měli bychom tento server vrátit během května zpět do normálních kolejí. Zatím se zdá, že se to podaří. Dovolte mi tedy, abych vám poděkoval za vaši přízeň.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:20.02.2003
  Text: Dovolte, abych se jménem redakce omluvil za problémy a výpadky v aktualizaci, které tento server postihly během uplynulých týdnů. Od začátku března by se situace měla zlepšit, v prvním březnovém týdnu zvěřejníme také na únor slíbené výsledky Ankety o databázový produkt roku.
   Vzhledem k nadcházející konferenci Caché DevCon 2003 jsme se rozhodli přeložit začátek virtuálního školení o této platformě také na březen. Rádi bychom informovali v průběhu jednotlivých lekcí o novinkách vztahujících se k probírané látce.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:05.02.2003
  Text: Uzavřeli jsme Anketu o databázový produkt roku 2002, zpracováváme výsledky a při tom všem pro vás připravujeme na únor několik zajímavých témat. Budeme rádi, pokud nám i nadále zachováte svoji přízeň. V pondělí 10.2. zahajujeme další virtuální školení, máte poslední možnost se včas přihlásit.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:06.01.2003
  Text: Máme tu další rok, během kterého nás čeká jistě mnoho zajímavostí také v oblasti databázových technologií. Na leden jsme pro vás připravili především anketu O databázový produkt roku 2002.  Zajímá-li vás databázová platforma Caché, nezapomeňte se přihlásit do našeho dalšího virtuálního školení.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.12.2002
  Text: Vážení čtenáři,
  dovolte mi, abych vám všem jménem celé redakce popřál spokojené prožití nejkrásnějších svátků letošního roku. Současně bych vám rád poděkoval za přízeň, kterou jste nám po celý rok 2002 projevovali. Pokud jste u nás našli alespoň jednu jedinou zajímavou informaci, pak jsme spokojeni. Protože náš server tak splnil svůj účel.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:09.12.2002
  Text: Při pohledu z okna prakticky nic nenasvědčuje tomu, že Mikuláš úspěšně dokončil každoroční nadělování malých dárků a sladkých překvapení.
   Zatímco příroda nástup prosince trochu zaspala, redakce Databázového světa pokračuje v práci a připravuje pro vás třeba informace o nové databázové platformě, anketu o nejlepší databázový produkt roku 2002 a několik dalších zajímavých článků. Před koncem roku se tedy máte nač těšit.
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:27.11.2002
  Text: Prosinec se blíží a s ním i nejkrásnější svátky roku. Stejně jako loni jsme i na letošní rok připravili anketu o nejlepší produkt roku 2002.
   Během nadcházejícího prosince bychom vás také rádi seznámili s informacemi o jedné zajímavé nové databázové platformě, nechejte se překvapit.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:13.10.2002
  Text: Skončil Invex, který zase až tak moc nepřekvapil. Škoda, nicméně - dalo se to čekat. Uvidíme v roce 2003.  My za necelé tři týdny završíme první rok naší existence, rádi bychom vás proto požádali o vyjádření v diskusi k tomu, o čem máme psát. Nezapomínejte, že jsme tu pro vás - rádi se vašim přáním přizpůsobíme.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:02.09.2002
  Text: Prázdniny a dovolené skončily a my máme před sebou již jedenáctý měsíc existence. Na jeho prahu jsme zprovoznili novou rubriku Nondb, v rámci které se budeme na vaše četné žádosti věnovat otázkám z oblasti informačních technologií souvisejících s databázemi jen nepřímo. Již dnes navíc můžeme slíbit, že do konce roku přibude k existujícím rubrikám ještě nejméně jedna.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:19.08.2002
  Text: Pomalu se blíží konec prázdnin a i my se vracíme do běžného pracovního tempa. Jinými slovy, v následujícím období bychom vám rádi přinesli opět nějaké zajímavosti, technologické i teoretické informace.  Nezapomínejte také, že máte možnost vyjádřit se, co vám v databázových technologiích chybí. Připojte se do naší diskuse, třeba sami sebe navzájem překvapíme.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:16.08.2002
  Text: Bohužel i dostupnost a možnost aktualizací Databázového světa je ovlivněna katastrofou posledních dní. Přečkejte, prosím, s námi tyto události.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:07.08.2002
  Text: Prázdniny se překlopily do své druhé poloviny a i na nás padla daň dovolených. Z tohoto důvodu bude aktualizace až do pondělí 12.8.2002 velmi omezena. Děkujeme za pochopení.  Na druhou polovinu srpna chystáme další test a rádi bychom vám přinesli novou rubriku. Nechejte se překvapit.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:04.07.2002
  Text: Školákům začaly prázdniny, ale my i během následujících dvou měsíců budeme pokračovat v poskytování důležitých informací vám, našim čtenářům.  Během července bude probíhat první část 2. virtuálního školení věnovaného problematice datových typů a mimo jiné plánujeme zahájení dalšího seriálu zaměřeného na platformu Caché.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.06.2002
  Text: Dnešním dnem začíná technologická konference společnosti Oracle - OracleWorld, ze které bychom vám rádi do konce měsíce přinesli komplexní reportáž. To ale zdaleka není vše, a i když se blíží prázdniny, věříme, že rádi využijete další naše virtuální školenívěnované problematice datových typů.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:03.06.2002
  Text: A máme tu červen, během kterého by mělo dojít na databázovém trhu k několika zajímavým událostem. Na tento měsíc pro vás mimo jiné chystáme zahájení dalšího virtuálního školení a chtěli bychom přinést také jeden velmi zajímavý rozhovor. Pro jednoho nově registrovaného čtenáře máme v období od 1. do 15. června schován malý dárek v podobě cédéčka s off-line verzí všech článků a malým překvapením navíc.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:24.04.2002
  Text: Vítejte ve světě dat a bází. Dosud jsme vám v dubnu nabídli kromě řady informací také nový seriál o datovém modelování a hned dvojí možnost ověření znalostí. Pravidelné testování, tentokráte na téma SQL, a závěrečný test prvního virtuálního školení vám nenabízí jen rozptýlení od každodenních úkolů, ale také možnost získat certifikát.
   Nezapomeňte ale, že řadu pozoruhodných dat nenajdete jen v databázi, ale také třeba venku. Projevy jara přece nelze přehlédnout...
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:01.04.2002
  Text: Jaro je již v plném proudu, ale my se i v dubnu budeme snažit zahánět jarní únavu a přinášet vám celou řadu zajímavých informací o databázových technologiích. Bude nový test, zhodnotíme první virtuální školení a máme pro vás také jednu perličku navíc.  Nezapomínejte, že máte možnost vyjádřit se ke vzhledu a možnostem našeho serveru v probíhající diskusi. Budeme vděčni za jakýkoli váš názor či připomínku.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:21.03.2002
  Text: Databázový svět se rozvíjí čím dál rychleji - a to jak skutečný, tak ten náš, virtuální. Chceme vám přinášet informace o všem zajímavém, co se kolem databází děje a také něco navíc - například testování vašich znalostí.
   Pochopitelně také chceme, aby se vám líbil vzhled serveru - nabízíme vám tedy možnost vyjádřit se k němu v diskusi. Budeme rádi, pokud ji využijete.
  Autor:Václav Kadlec


  Datum:04.03.2002
  Text: Letošním březnem začínáme přinášet pravidelné testy (jednou měsíčně), pomocí kterých si můžete prověřit své znalosti z db technologií.
   Pokud vám není vývoj db technologií lhostejný, tak nezapomeňte na možnost zapojit se do naší diskuse o tom, co vám v databázích chybí.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:14.02.2002
  Text: Databázové produkty roku 2001 jsou již známy, virtuální školení o datových skladech probíhá, články vycházejí ... Mohlo by se tedy zdát, že můžeme usnout na vavřínech.
   Pochopitelně tomu ale tak není - na závěr měsíce se můžete těšit na první testovací otázky ověřující vaše znalosti o db technologiích.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:03.02.2002
  Text: Únor je nejkratším měsícem v roce, ale my se vám v jeho průběhu chystáme přinést celou řadu zajímavých informací, mezi chystané únorové projekty patří například on-line testování vašich znalostí.
   V nejbližších dnech také přineseme výsledky ankety o databázový produkt roku 2001, které nedopadlo zase tak překvapivě. Ale nyní se již pusťte do čtení nových článků.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.01.2002
  Text: Vážení čtenáři,vítám vás v roce 2002 a doufám, že budete s našimi službami spokojeni i letos. Na tento rok pro vás chystáme několik zajímavých novinek, včetně již slíbených testů a školení. Dovolím si také připomenout, že po celý leden se můžete účastnit ankety o databázový produkt roku 2001.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:21.12.2001
  Text: Vážení čtenáři,
  jménem celé redakce si vám dovoluji popřát co nejhezčí Vánoce a ještě lepší rok 2002. Budeme rádi, pokud nám i v příštím roce uchováte svoji přízeň, která nás velmi těší, stejně jako jakékoli vaše připomínky.
   Nezapomínejte, že svátky jsou časem pro oddech a zábavu, proto si volna užijte dle svých představ a k vaší spokojenosti.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:03.12.2001
  Text: Vstupujeme do posledního a zpravidla nejkrásnějího měsíce letošního roku. Za listopad, první měsíc ostrého provozu jsme dosáhli prvních úspěchů a získali více než desítku registrovaných čtenářů. Celkem jsme vydali 26 článků.
  V prosinci pro vás vedle celé řady článků chystáme jednu zajímavou anketu či spíše volbu o databázový produkt roku 2001. Jak vidíte, máte se na co těšit.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:22.11.2001
  Text: Máme za sebou tři týdny ostrého provozu a za celou redakci mohu říci, že jsme příjemně překvapeni vašim aktivním zájmem. Děkujeme za všechny rady, náměty a v neposlední řadě pochopitelně také za návštěvy.  I nadále platí, že pokud se vám něco na serveru dbSvět nebude líbit, neváhejte nás kontaktovat.
  Autor:Marek Kocan


  Datum:01.11.2001
  Text: Dnes startujeme nový informační server ze světa databázových technologií. Dovolte mi, abych vás všechny jménem realizačního týmu uvítal a popřál vám mnoho kvalitních článků.  Zpočátku možná nebude dbSvět plně odpovídat vašim představám - budete-li mít jakoukoli připomínku, stížnost, informaci o chybě či prosbu, neváhejte a kontaktujte nás.
  Autor:Marek Kocan


  Návrat na hlavní stránku


  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama






  Nenechte si ujít články na dalších webech




  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena