Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  SŘBD
  (Systém řízení báze dat)

  Programový systém umožňující vytváření, údržbu a použití báze dat. Podle komplexnosti je možné SŘBD rozdělit na nižší (např. PC Fand), střední (FoxPro) a vyspělé (Oracle 9i).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

  15 nejčtenějších článků

  Z této stránky se rychle dostanete k patnácti článkům, které patří na našem serveru mezi nejčtenější. Na rozdíl od boxíku Nejčtenější, který můžete vidět na každé stránce našeho portálu v pravém sloupci, jsou v následujícím přehledu uvedeny všechny články bez ohledu na datum jejich vydání. Ve zmíněném boxíku naopak zobrazujeme pouze články vydané v posledním měsíci.

  Existuje předpoklad, že nejčastěji čtené články mohou i vám přinést nejvíce zajímavých informací. Tento předpoklad vychází z empiricky ověřené teorie říkající, že když se všichni ptají Petra, asi o tom něco ví, tak se jej zeptáme taky. Na analogickém principu funguje mimochodem třeba vyhledávání na serveru www.google.com, který je všeobecně považován za nejlepší.

  Přejeme tedy i vám, abyste v článcích na našem portálu (a nejen v následujících patnácti) našli vše, co hledáte.

  365 x SQL = praxe, Díl 1. – ASC? DESC? (01.03.2004, František Skřivánek)
  {Mírně pokročilí} Dnešním dnem zahajujeme praktický seriál o jazyku SQL, který se bude skládat z různých tipů a triků rozdílné úrovně – od naprostých začátečníků až po profesionály živící se vývojem databázových aplikací. Dnes se podíváme na kombinované třídění výsledku dotazu.

  Databáze a PHP XIII. (03.06.2005, Martin Pokorný)
  Ve třináctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu věnovaného problematice PHP ve spojení s databázovými technologiemi si dokončíme praktický příklad diskusního webového fóra. Hlavním tématem tohoto dílu bude problematika rekurzivního zobrazování diskusního stromu a čtení příspěvků.

  Prague PostgreSQL Developers' Day 2008 (11.01.2008, Marek Kocan)
  Po listopadovém úspěchu s jednodenní vývojářskou konferencí zaměřenou na databázovou platformu Firebird jsme se rozhodli uspořádat podobnou akci věnovanou databázové platformě PostgreSQL. Již za měsíc se proto v Praze uskuteční první ročník konference Prague PostgreSQL Developers' Day. A nebude chybět ani zahraniční přednášející.

  Naučte se SQL, díl první (01.11.2001, Marek Kocan)
  Jazyk SQL je v oblasti databázových technologií něčím podobným, jako je v klasickém programování céčko. Dnešním dílem začínáme seriál o SQL pro začátečníky, který by vás měl s tímto mocným jazykem blíže seznámit.

  Kdo získá Zlatý trigger? (16.03.2004, Redakce dbSvet)
  Ocenění není nikdy dost, říká jedno novodobé přísloví. Proto přicházíme s nepravidelně udělovaným oceněním pro významný produkt, řešení, nápad, publikaci – zjednodušeně počin – v oblasti databázových technologií. Ocenění nese název Zlatý trigger a nebude uděleno vícekrát, než šestkrát za rok.

  Tipy a triky pro Oracle X. – bojujete s češtinou v Oracle podruhé? (14.05.2007, David Krch)
  V desátém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se již podruhé zaměříme na problémy s češtinou – komolí se vám v databázi Oracle záhadně znaky s diakritikou nebo se třeba špatně řadí záznamy? Funguje vám čeština v databázových aplikacích s grafickým rozhraním, ale máte problémy při práci v textovém SQL*Plus? Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.

  Tipy a triky pro Oracle I. – jak na automatické přidělování ID? (05.05.2006, David Krch)
  V prvním pokračování nového seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se podíváme na to, jak se vytvářejí sloupce s automaticky přidělovanými čísly. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.

  Databáze a PHP XIV. (09.06.2005, Martin Pokorný)
  Ve čtrnáctém pokračování našeho seriálu věnovaného problematice PHP ve spojení s databázovými technologiemi tento seriál dokončíme. Dnes se zaměříme na to, zda ale vůbec databáze v projektech pro PHP potřebujeme – tedy zda je potřebujeme vždy.

  Vyvíjíme databázový a informační systém I. (05.05.2004, Martin Pokorný)
  {Začátečníci} Dnes vám přinášíme první díl rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů. V úvodním dílu najdete nejen popis rozdílů mezi pojmy "informace", "data" a "znalosti", ale také základní vlastnosti dobrého informačního systému, diskusi nad otázkou, zda je lepší IS převzít nebo vyvinout a v neposlední řadě také základní informace o širokém, avšak velmi zajímavém inženýrském odvětví - o softwarovém inženýrství.

  Konference Databázový svět již za měsíc (10.11.2004, Marek Kocan)
  Na začátek prosince jsme pro vás přichystali druhý ročník odborné konference zaměřené na databázové technologie. Tématem Databázového světa 2004 je vysoká dostupnost a provoz v režimu 24^7^365. Během jednoho dne vás čeká zajímavý program zahrnující jak teoretické, tak i praktické informace z oblasti mající klíčový vliv na úspěch provozu libovolné databázové aplikace.

  Konference Databázový svět se blíží! (10.11.2005, Marek Kocan)
  Jak jsme vás již informovali, proběhne 1. prosince třetí ročník nejvýznamnější čistě databázové konference v České republice – Databázový svět 2005. Nosným tématem letošního ročníku jsou moderní databázové architektury a my vám dnes přinášíme definitivní podobu programu a samozřejmě také možnost registrace. Stejně jako v předchozích letech i letos bude vše zcela zdarma.

  Zveme vás na Databázový svět 2006 (07.11.2006, Marek Kocan)
  Jak jsme vás již informovali, letošní – v pořadí již čtvrtý – ročník přední české databázové konference proběhne ve čtvrtek 30. listopadu. Databázový svět 2006 jsme zaměřili na téma Od transakčního po analytické zpracování. Dnes vám přinášíme definitivní podobu programu a samozřejmě také možnost registrace. Stejně jako v předchozích letech i letos bude vše zcela zdarma.

  Spuštění programu během akce v databázi (26.05.2008, Jiří Činčura)
  Určitě to znáte. V databázi pomocí procedurálních rozšíření uděláte mnoho, avšak něco je lepší přenechat "klasickému" programu či službě. Jedním z poměrně obvyklých úkolů je spuštění programu při vykonání definované akce v databázi – typicky tisk vybraných dat po vložení apod. (a to především tehdy, pokud se jedná o uzavřenou aplikaci třetí strany). Dnes se podíváme na jedno obecné řešení a dvě řešení pro platformu Firebird.

  Diskuse::Kam směřují db technologie? (27.07.2012, Redakce dbSvet)
  V rámci našich pravidelných diskusí bychom se vás dnes rádi zeptali na to, kam dle vás směřují databázové technologie a co od nich lze očekávat.

  Databáze a PHP XII. (19.05.2005, Martin Pokorný)
  Ve dvanáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu věnovaného problematice PHP ve spojení s databázovými technologiemi budeme pokračovat v praktickém příkladu diskusního webového fóra – hlavním tématem i dnes bude přidávání nových příspěvků.

  Redakce Databázového světa

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena