Ekonomické budování privátních cloudů

Autor: Redakce dbSvet (redakce@dbsvet.cz), Téma: Aktuality
Vydáno dne 15. 03. 2012
Cloud computing nabírá neustále na síle a čím dál více organizací se přiklání ke cloudovému řešení, od kterého očekávají zvýšení efektivity svojí IT infrastruktury. Infortrend® (Public TPE: 2495) nabízí úložiště dat pro cloudová centra, aby si organizace všech velikostí mohly snadno vybudovat vlastní cloudy.

Privátní cloudy mohou zlepšit přidělování, správu a monitorování zdrojů, což se projeví také zlepšením služeb uživatelům firemních IT infrastruktur. Úložná řešení Infortrendu mají mnoho vlastností, které z nich dělají ideální součást cloudových center.

Nejdůležitější z těchto vlastností je flexibilita. Počet lidí, kteří používají různé typy služeb, se neustále mění, a proto musí být IT infrastruktury schopné za všech okolností zvládat kolísající zátěž při zachování odpovídající úrovně služeb. Díky technologii pro virtualizaci úložišť a komplexní podpoře platforem pro virtualizaci serverů, jako jsou VMware a Citrix, zaručují řešení Infortrendu vysokou úroveň flexibility zdrojů. Schopnost efektivního přidělování zdrojů zlepšují také další pokročilé funkce, například automatizované vrstvení úložišť (tiering) a thin provisioning.

Pro efektivní řízení a monitorování zdrojů v cloudových prostředích jsou zapotřebí platformy pro centralizovanou správu. Softwarový nástroj SANWatch od Infortrendu umožňuje uživatelům souběžně spravovat velký počet úložišť dat přes uživatelsky přívětivé grafické rozhraní. Díky centralizaci správy lze cloudová prostředí řídit a monitorovat s minimálními nároky na čas a peníze.

Řešení Infortrendu prokazují dlouhodobě svoji vysokou užitnou hodnotu a nabízejí zákazníkům úspory nákladů, které si od vybudování cloudových infrastruktur slibují. Kromě úspor vyplývajících z dříve zmíněné flexibility a centrální správy umožňují řešení Infortrendu také cenově výhodné navyšování kapacity pomocí rozšiřujících boxů s velkou hustotou disků a úsporným provozem. Efektivitu této investice zvyšují také technologie pro optimalizaci využití datových kapacit, jako jsou thin provisioning a automatizované vrstvení úložišť.