Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Konkurenční přístup
  Situace, kdy k jednomu zdroji dat (nejčastěji stejným záznamům v tabulce) přistupuje současně více uživatelů. Jedním z úkolů vyspělého SŘBD je zajistit, aby nedošlo k porušení konzistence dat (například aby uživatel z tabulky četl vždy aktuální data).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 39 nalezených)    

  |0-15|15-30|30-45|

  Databázová abeceda – Bezpečnost databází
  (František Skřivánek, Bezpečnost, 07.04.2008)
  Problematika zabezpečení provozu a dat uložených v informačních systémech je širokou oblastí, která pokrývá nejen použité programové vybavení, ale také hardware včetně síťových prostředků a organizace práce. Přes svoji komplexnost však snahy o zabezpečení informačního systému při jeho vývoji zpravidla začínají na úrovni jednoho typu programového vybavení – na úrovni databázových platforem.
  SQL injection a co s tím?
  (Jiří Činčura, Bezpečnost, 03.04.2008)
  SQL injection je zjednodušeně řečeno snaha udělat z programátorem vytvořeného dotazu dotaz dělající něco jiného – někdy více, někdy méně odlišného od původního záměru.
  Jak jsou databáze zranitelné? Hodně!
  (Jiří Činčura, Bezpečnost, 07.05.2007)
  Společnost ESG – Enterprise Strategy Group vypracovala studii, ve které se podívala na počty bezpečnostních zranitelností databázových platforem. Konkrétně šlo o platformy Microsoft SQL Server a proti ní Oracle Database a MySQL (pro porovnání též IBM DB2 a Sybase). Jak to celé dopadlo? Víme to i s daty pro rok 2006.
  Bezpečnost v Informixu 10.0 potřetí
  (Jan Musil, Bezpečnost, 26.07.2006)
  Se vzrůstajícími nároky na bezpečnost informačních systémů je v poslední době kladen velký důraz na zabezpečení databázových platforem. Je zřejmé, že i přes důkladné zabezpečení sítí a počítačů lze vůči databázi očekávat různé typy útoků. V poslední části tohoto seriálu se zaměříme na zajištění bezpečné komunikace a ochranu dat v databázích.
  Bezpečnost v Informixu 10.0 podruhé
  (Jan Musil, Bezpečnost, 24.07.2006)
  Se vzrůstajícími nároky na bezpečnost informačních systémů je v poslední době kladen velký důraz na zabezpečení databázových platforem. Je zřejmé, že i přes důkladné zabezpečení sítí a počítačů lze vůči databázi očekávat různé typy útoků. My si proto v dnešním pokračování tohoto seriálu ukážeme, jak instalovat bezpečný Informix a jak ochránit instanci databázového serveru.
  Bezpečnost v Informixu 10.0 poprvé
  (Jan Musil, Bezpečnost, 20.07.2006)
  Se vzrůstajícími nároky na bezpečnost informačních systémů je v poslední době kladen velký důraz na zabezpečení databázových platforem. Je zřejmé, že i přes důkladné zabezpečení sítí a počítačů lze vůči databázi očekávat různé typy útoků, které jsou specifické právě pro databázové platformy. My se v několikadílném seriálu podíváme na to, jaké bezpečnostní mechanismy nabízí Informix Dynamic Server verze 10.0.
  15. jednohubka – Dejte si pozor na SQL Injection
  (František Skřivánek, Bezpečnost, 29.09.2005)
  Jednohubky vám předkládají stručné komentáře a odkazy na zajímavosti týkající se databázových technologií dostupné na internetu. Od odkazů na produkty přes odkazy na tipy triky až po odkazy na recenze odborné literatury. Dnes vás seznámíme se zajímavým materiálem zaměřeným na problematiku útoků prostřednictvím tzv. SQL Injection.
  8. jednohubka – Bezpečnost v Sybase
  (František Skřivánek, Bezpečnost, 29.07.2005)
  Jednohubky vám předkládají stručné komentáře a odkazy na zajímavosti týkající se databázových technologií dostupné na internetu. Od odkazů na produkty přes odkazy na tipy triky až po odkazy na recenze odborné literatury. Dnes se podíváme na zajímavý dokument věnující se bezpečnosti v databázových platformách Sybase.
  Bezpečnostní roli hrají i SŘBD
  (Marek Kocan, Bezpečnost, 09.05.2005)
  Problematika zabezpečení provozu a dat uložených v informačních systémech je širokou oblastí, která pokrývá nejen použité programové vybavení, ale také hardware včetně síťových prostředků a organizace práce. Přes svoji komplexnost však snahy o zabezpečení informačního systému při jeho vývoji zpravidla začínají na úrovni jednoho typu programového vybavení – na úrovni databázových platforem.
  Oracle si certifikáty zaslouží
  (David Krch, Bezpečnost, 31.01.2005)
  Bezpečnostní certifikáty již tvoří nedílnou součást informačních technologií, jinak tomu není ani v oblasti databází. Někteří dodavatelé kladou této oblasti důležitost větší, někteří menší. Jednoznačně nejvíce certifikátů má přiznáno ke svým databázovým produktům společnost Oracle – pojďme se proto podívat na některé technologické informace o bezpečnosti v databázových platformách Oracle.
  Bezpečnostní kriteria a ohodnocení IT produktů
  (Petr Paukner, Bezpečnost, 21.12.2004)
  Nástup internetu výrazně ovlivnil metody podnikání na celém světě. Toto nové prostředí, které je opět o něco více závislé na informačních technologiích, vyžaduje prověřenou implementaci komplexních bezpečnostních mechanismů v produktech a systémech nad nimi postavených.
  Certifikáty - někdo má a někdo nemá
  (Marek Kocan, Bezpečnost, 01.10.2004)
  Bezpečnost – pojem, který je v informačních technologiích skloňován snad na každém kroku. Z mnoha různých pohledů. Platí, že nejcennějším majetkem podniku jsou data a v nich uložené informace. Data se v drtivé většině případů ukládají do databázových systémů. Z toho vyplývá, že zabezpečení databází by mělo být integrální součástí informační bezpečnosti každé firmy. Jenže podle čeho při výběru vhodné databázové platformy rozhodovat, chceme-li zohlednit bezpečnostní hledisko? Podle bezpečnostních certifikátů?
  Problém? Odvoditelnost!
  (František Skřivánek, Bezpečnost, 06.09.2004)
  O bezpečnosti dat v databázích se mluví z mnoha pohledů. Jedním z nich je tzv. problém odvoditelnosti. Data můžete mít zabezpečena, ale přesto neoprávněná osoba může získat určité utajované informace.
  Pozor na přednastavená hesla
  (Marek Kocan, Bezpečnost, 19.07.2004)
  Za největší bezpečnostní slabinu v rámci informačních systémů bývá oprávněně považován lidský faktor. Hesla k uživatelským účtům napsaná na lístečcích nalepených na monitoru nejsou ani dnes ničím výjimečným. Ale tím nebezpečí lidského faktoru zdaleka nekončí.
  Bezpečná data?
  (Marek Kocan, Bezpečnost, 15.01.2004)
  Jednou za čas se v tisku objeví informace o tom, že došlo k úniku či zneužití informací, které by měly být chráněny – zpravidla se tak stává v důsledku selhání lidského faktoru. Ochrana osobních údajů je v naší republice upravena právní normou, nicméně bez technických a organizačních pravidel je prakticky nemožné liteře zákona vyhovět.

  |0-15|15-30|30-45|

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena