Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Datový sklad
  Tento pojem poprvé formuloval koncem 80. let William Inmon jako strategii přístupu k datům určeným pro rozsáhlé analýzy. V případě datového skladu hovoříme o historických, časově rozlišených, agregovaných, průběžně rozšiřovaných datech uspořádaných pro podporu potřeb managementu.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 43 nalezených)    

  |0-15|15-30|30-45|

  Nejčastější chyby při modelování I.
  (Ilja Kraval, Metodologie, 04.08.2004)
  Modelování informačních systémů je obtížnou záležitostí pokrývající mnoho různorodých oblastí. Podobně jako v dalších lidských činnostech je i v případě modelování snaha vyhnout se chybám obvykle vykoupena jistým úsilím. Pojďme se proto spolu podívat na nejčastější chyby ve využití objektově orientovaného přístupu v modelování.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 02.08.2004)
  {Začátečníci} Ve dvanáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na základní datové typy databázové platformy MySQL. Datové typy představují alfu a omegu každého programovacího jazyka a každé databáze, bez jejich zvládnutí není možné vyvíjet žádnou smysluplnou aplikaci.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XI.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 14.07.2004)
  {Začátečníci} V jedenáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na další příkazy jazyka SQL patřící do skupiny DDL. Zaměříme se především na změnu struktury existující tabulky a nahlédneme také na možnosti vytváření indexů tabulky, které by nám měly příznivě ovlivnit výkon zpracování dotazů.
  Standardy ODMG pošesté
  (Filip Kinský, Metodologie, 12.07.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný tento seriál. V posledním – šestém pokračování si ukážeme vedle dalších základních typů dotazů v OQL také komplexní příklad a srovnáme standardy ODMG a JDO.
  Standardy ODMG popáté
  (Filip Kinský, Metodologie, 08.07.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný tento seriál. V pátém pokračování se zaměříme na dotazovací jazyk OQL.
  Vyvíjíme databázový a informační systém X.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 07.07.2004)
  {Začátečníci} V dnešním desátém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na jazyk SQL, řekneme si něco o DDL příkazech, vkládání záznamů a používání skriptů. Podobně jako v předchozích dílech i nyní budeme využívat platformy MySQL.
  Vyvíjíme databázový a informační systém IX.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 01.07.2004)
  {Začátečníci} V dnešním devátém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na základy a formu komunikace klienta se serverem pomocí databázového jazyka SQL, samotné SQL rozdělíme do skupin a nakonec provedeme náhled na posloupnost prováděných akcí u dnes běžně používaných webových aplikací napojených na databázový systém.
  Standardy ODMG počtvrté
  (Filip Kinský, Metodologie, 28.06.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný tento seriál. Ve čtvrtém pokračování se zaměříme na definici objektů podle ODMG.
  Vyvíjíme databázový a informační systém VIII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 23.06.2004)
  {Začátečníci} V osmém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na vyšší normální formy. Řekneme si také něco o E-R diagramech a integritních omezeních. Normální formy jsou sice pro mnohé vývojáře a databázisty strašákem, nicméně jejich znalost patří k základním databázovým dovednostem.
  Standardy ODMG potřetí
  (Filip Kinský, Metodologie, 21.06.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný tento seriál. V dnešním pokračování se mj. zaměříme na vazby na programovací jazyky.
  Vyvíjíme databázový a informační systém VII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 16.06.2004)
  {Začátečníci} V sedmém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na normální formy, konkrétně na nultou až třetí formu. Normální formy jsou sice pro mnohé vývojáře a databázisty strašákem, nicméně jejich znalost patří k základním databázovým dovednostem.
  Standardy ODMG podruhé
  (Filip Kinský, Metodologie, 14.06.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný tento seriál. V dnešním pokračování se zaměříme na architekturu ODMG.
  Vyvíjíme databázový a informační systém VI.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 09.06.2004)
  {Začátečníci} Dnes vám přinášíme šesté pokračování rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů. Podíváme se na to, co a jaké jsou vztahy mezi entitami a na základní příkazy v MySQL.
  Standardy ODMG poprvé
  (Filip Kinský, Metodologie, 07.06.2004)
  Víte, co jsou standardy skupiny ODMG? A víte, co je skupina ODMG? Víte, jakým způsobem dané standardy souvisí s programovacími jazyky a databázovými technologiemi? Víte, jak vypadá architektura ODMG? Pokud ne, případně si chcete své znalosti oživit, je pro vás vhodný náš nový seriál.
  Vyvíjíme databázový a informační systém V.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 02.06.2004)
  {Začátečníci} Dnes vám přinášíme páté pokračování rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů. Podíváme se na to, co je relační datový model a povíme si něco o uspořádání údajů v databázi. Obsah článku ale bude i praktický: podíváme se na instalaci databáze MySQL.

  |0-15|15-30|30-45|

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena