Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  SQL
  (Structured Query Language)

  Jedná se o neprocedurální jazyk, používaný v databázových technologiích. Počátky tohoto jazyka spadají do druhé poloviny minulého století.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 76 nalezených)    

  |0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|

  Tipy a triky pro Oracle X. – bojujete s češtinou v Oracle podruhé?
  (David Krch, Tipy - triky, 14.05.2007)
  V desátém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se již podruhé zaměříme na problémy s češtinou – komolí se vám v databázi Oracle záhadně znaky s diakritikou nebo se třeba špatně řadí záznamy? Funguje vám čeština v databázových aplikacích s grafickým rozhraním, ale máte problémy při práci v textovém SQL*Plus? Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Cizí klíče bez cizích klíčů
  (Jiří Činčura, Tipy - triky, 02.05.2007)
  Referenční integrita založená na cizích klíčích je jedna ze skvělých vlastností mnoha databázových platforem. Ale jak to tak ve světě chodí, občas některá skvělá funkce překáží, případně její chování nám nemusí vyhovovat. Jedním z těchto případů může být index, který je zpravidla vytvářen při založení cizího klíče.
  Tipy a triky pro Oracle IX. – bojujete s češtinou v Oracle?
  (David Krch, Tipy - triky, 06.02.2007)
  V devátém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se zaměříme na problémy s češtinou – komolí se vám v databázi Oracle záhadně znaky s diakritikou nebo se třeba špatně řadí záznamy? Funguje vám čeština v databázových aplikacích s grafickým rozhraním, ale máte problémy při práci v textovém SQL*Plus? Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle VIII. – jak na přenosy velkých dat podruhé
  (Erik Eckhardt, Tipy - triky, 03.01.2007)
  V osmém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se opět zaměříme na problematiku přenosu velkých objemů dat, konkrétně se budeme věnovat vlastnosti Oracle Transportable Tablespaces, která umožňuje přenášet data na úrovni celých datových souborů – dokonce mezi různými platformami a operačními systémy. Jako bonus vás navíc i dnes čekají dvě "polo-živé" praktické ukázky.
  Nepřenášíte zbytečně moc dat?
  (František Skřivánek, Tipy - triky, 09.12.2006)
  V dnešním tipu se podíváme na to, jak zefektivnit práci s příkazem SELECT z hlediska přenosu dat ze serveru na klienta. Svojí podstatou se jedná o radu určenou především pro začátečníky.
  Tipy a triky pro Oracle VII. – jak na přenosy velkých dat poprvé
  (Erik Eckhardt, Tipy - triky, 21.11.2006)
  V sedmém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se po přestávce zaměříme na problematiku přenosu velkých objemů dat pomocí Oracle Data Pump. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují. Jako bonus vás dnes navíc čekají dvě "polo-živé" praktické ukázky.
  Tipy a triky pro Caché XVI. – kdy a proč používat třídu System.Eents?
  (Daniel Kutáč, Tipy - triky, 02.10.2006)
  V šestnáctém pokračování našeho seriálu o praktických tipech a tricích pro databázovou platformu Caché se podíváme na to, kdy a proč používat třídu System.Events. Cílem seriálu je přinášet vám prakticky použitelné informace, které jsou obtížně získatelné jiným způsobem. A o kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle VI. – trochu jiné triggery
  (David Krch, Tipy - triky, 25.09.2006)
  V šestém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se zaměříme na problematiku triggerů spojených se systémovými událostmi a DDL příkazy. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle V. – změna dat v pohledu?
  (David Krch, Tipy - triky, 06.09.2006)
  V pátém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se podíváme na to, jak změnit data v pohledech i tehdy, když to běžným způsobem nelze. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle IV. – analytické funkce podruhé
  (Peter Hora, Tipy - triky, 14.08.2006)
  Ve čtvrtém pokračování seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se opět podíváme na to, jak vám v Oracle mohou pomoci analytické funkce vyhnout se komplikovaným dotazům. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Caché XV. – jak na chybové stavy?
  (Daniel Kutáč, Tipy - triky, 31.07.2006)
  V patnáctém pokračování našeho seriálu o praktických tipech a tricích pro databázovou platformu Caché se podíváme na to, jak pomocí jednoduché šablony ošetřit chybové stavy v kódu rutin a metod tříd. Cílem seriálu je přinášet vám prakticky použitelné informace, které jsou obtížně získatelné jiným způsobem. A o kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle III. – analytické funkce poprvé
  (Peter Hora, Tipy - triky, 19.07.2006)
  Ve třetím pokračování nového seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se podíváme na to, jak vám v Oracle mohou pomoci analytické funkce vyhnout se komplikovaným dotazům. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Caché XIV. – jak na grafiku s XML transformací?
  (Daniel Kutáč, Tipy - triky, 13.07.2006)
  Ve čtrnáctém pokračování našeho seriálu o praktických tipech a tricích pro databázovou platformu Caché se podíváme na to, jak lze pomocí XML transformace vylepšit CSP aplikaci o grafickou prezentaci dat. Cílem seriálu je přinášet vám prakticky použitelné informace, které jsou obtížně získatelné jiným způsobem. A o kterých možná ani nevíte, že existují.
  Tipy a triky pro Oracle II. – jak na hierarchické struktury?
  (David Krch, Tipy - triky, 07.06.2006)
  Ve druhém pokračování nového seriálu věnovaného praktickým tipům a trikům pro databázovou platformu Oracle Database se podíváme na to, jak v Oracle využívat hierarchické struktury. Cílem seriálu je přinášet vám nejen praktické informace, které vám mohou pomoci při správě či vývoji na této platformě, ale také upozorňovat na zajímavé funkce. O kterých možná ani nevíte, že existují.
  Zrychlete vkládání dat!
  (František Skřivánek, Tipy - triky, 05.06.2006)
  Máte aplikaci, v rámci které plníte do tabulky/tabulek velký počet záznamů? Zdá se vám čas nutný na tato plnění příliš dlouhý? Podívejte se s námi na dvě obecná pravidla, která by plnění mohla urychlit.

  |0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena