Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Datový sklad
  Tento pojem poprvé formuloval koncem 80. let William Inmon jako strategii přístupu k datům určeným pro rozsáhlé analýzy. V případě datového skladu hovoříme o historických, časově rozlišených, agregovaných, průběžně rozšiřovaných datech uspořádaných pro podporu potřeb managementu.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 14 (z celkem 14 nalezených)    

  Microsoft? Více internetu!
  (Petr Sodomka, Business, 08.08.2006)
  Ve dnech 11. až 13. července 2006 hostil americký Boston každoroční setkání partnerů společnosti Microsoft. Letošní Microsoft Worldwide Partner Conference se zúčastnilo více jak sedm tisíc partnerů z celého světa. Kromě ožehavých témat týkajících klíčových produktů Microsoftu, jako jsou Windows Vista a Office 2007, se diskutovalo také o novinkách a trendech v oblasti podnikových informačních systémů. Této diskusi jsme byli přítomni osobně, proto vám z ní teď můžeme nabídnout to nejzajímavější.
  Opět – Oracle nebo Microsoft? Microsoft!
  (Jiří Činčura, Business, 12.07.2006)
  Firma Alinean provedla průzkum TCA (Total Cost of Administration) pro dvě významné relační databázové platformy – MS SQL Server a Oracle Database. Studie byla provedena přímým dotazováním stovky databázových specialistů z širokého spektra organizací reprezentujících čtrnáct odlišných průmyslových odvětví. Dotazovány byly společnosti se třemi sty zaměstnanci až stovkami tisíc zaměstnanců. Pojďme se podívat na komentované výsledky.
  Oracle lepší Microsoftu!
  (František Skřivánek, Business, 20.04.2006)
  Podle nezávislé studie společnosti Edison Group nabízí nejnovější databázová platforma Oracle jednodušší správu, než konkurenční MS SQL Server 2005. Díky větší produktivitě práce databázových administrátorů tak využití Oracle Database 10g přináší zákazníkům finanční úspory.
  Compliance ... a se mnou přijde zákon!
  (František Skřivánek, Business, 10.08.2005)
  Pro některá cizí slovíčka je těžké najít nějaký hezký český ekvivalent. Ve vztahu k podnikovým informačním systémům je anglické COMPLIANCE jedním z nich. K prostému překladu slova (compliance = vyhovění) totiž musíme nutně dodat ještě několik dalších. Pojďme se podívat, o co jde – a říci si pár zajímavých čísel, která zveřejňujeme v České republice jako první.
  Chtějme víc!
  (Marek Kocan, Business, 15.07.2005)
  Na výstavbě informačního systému se obvykle podílí řada dodavatelů – od metodologií a pracovních postupů přes hardware až třeba po outsourcované služby. Mezi dodavatelem a zákazníkem ale obvykle funguje vztah, v rámci kterého chce dodavatel co nejvíce vydělat a zákazník za své peníze získat co nejvíce. Tak tomu bylo, je a asi i vždy bude. Výběr vhodných dodavatelů nebývá jednoduchý…
  Investujme s rozumem
  (Marek Kocan, Business, 11.05.2005)
  Náklady na informační technologie rostou a v mnoha společnostech představují nemalou rozpočtovou položku. Navíc položku stále ještě obtížně zdůvodnitelnou ve společnostech, pro které není hlavní podnikatelská činnost přímo spojená s informačními technologiemi. V takových případech se totiž na první pohled zdá každá investice do informačních technologií ztrátová.
  Efektivně k datové integraci
  (James Markarian, Business, 09.02.2005)
  Během uplynulých několika let došlo v prioritách středních a větších firem k významnému posunu – na přední příčky zájmu se přesunuly dynamičnost organizace a důvěra v čísla. V současné době společnosti vydávají zhruba 40 procent svých IT rozpočtů na integraci dat. Jedna z jejich nejzákladnějších voleb tedy je, jak zajistit datovou integraci.
  Databázový marketing VI.
  (Veronika Ďuranová, Business, 18.06.2004)
  Pri práci s osobnými údajmi je veľmi dôležité dbať na ich ochranu, aj keď "žiadna ochrana nie je 100%, ale kombináciou viacerých prvkov súčasne, môžeme účinnosť ochrany značne zvýšiť". Pri ochrane osobných údajov o zákazníkoch v integrovanom databázovom marketingu sa však predpokladá, že táto ochrana bude 100percentná.
  Databázový marketing V.
  (Veronika Ďuranová, Business, 11.06.2004)
  Štatistické nástroje data miningu: pri používaní štatistických nástrojov data miningu (ale aj pri budovaní dátových skladov), je vidieť prepojenie technológie s biznisom, čo sa stalo vlastne potvrdením mnohých prognóz marketingových analytikov.
  Databázový marketing IV.
  (Veronika Ďuranová, Business, 07.06.2004)
  Po definovaní cieľa by sme si mali určiť a získať potrebné dáta z interných a externých zdrojov. Tieto činnosti sú väčšinou najnáročnejšou fázou, pretože je potrebné zoznámiť sa s presným obsahom a významom jednotlivých dátových položiek.
  Databázový marketing III.
  (Veronika Ďuranová, Business, 01.06.2004)
  Dôležitosť presných a kvalitných informácií pramení z toho, že sú pre fungovanie firmy nevyhnutné a sú základným bodom úspešnosti firmy. Náklady spojené so získavaním a využívaním informácií by sa mali premietnuť do kvality rozhodovania a takto dosiahnuť efektívnosť ich využívania aneb aké sú dalšie zložky databázového marketingu?
  Databázový marketing II.
  (Veronika Ďuranová, Business, 31.05.2004)
  Dôležitosť presných a kvalitných informácií pramení z toho, že sú pre fungovanie firmy nevyhnutné a sú základným bodom úspešnosti firmy. Náklady spojené so získavaním a využívaním informácií by sa mali premietnuť do kvality rozhodovania a takto dosiahnuť efektívnosť ich využívania. Aké sú zložky databázového marketingu?
  Databázový marketing I.
  (Veronika Ďuranová, Business, 28.05.2004)
  Databázový marketing vzniká ako prirodzená reakcia na rozvoj elektronického obchodovania a na rast veľkého počtu informácií. Elektronické obchodovanie predstavuje novú ekonomiku, ktorá kladie vysoké nároky na jej efektívne využívanie. Potrebu účelne s informáciami narábať rieši práve databázový marketing.
  Open Source::Pozor na daně
  (Marek Kocan, Business, 18.02.2004)
  Zajímavá diskuse se v nedávné době objevila v souvislosti s volně dostupnými produkty také z hlediska našeho daňového systému. Podle současných právních úprav totiž mohou dojít finanční úředníci k závěru, že využívání služeb zdarma (a tím převod práv může být) podléhá zdanění hned z několika směrů.

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena