Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 20. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Datový sklad
  Tento pojem poprvé formuloval koncem 80. let William Inmon jako strategii přístupu k datům určeným pro rozsáhlé analýzy. V případě datového skladu hovoříme o historických, časově rozlišených, agregovaných, průběžně rozšiřovaných datech uspořádaných pro podporu potřeb managementu.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 43 nalezených)    

  |0-15|15-30|30-45|

  Databázová abeceda – Case nástroje
  (František Skřivánek, Metodologie, 23.04.2008)
  Vyvíjet jakékoli aplikace včetně databázových je stále komplexnější. A díky složitosti výsledných produktů také náročnější proces. Naštěstí nové technologie zase vývoj usnadňují, takže dochází k určité kompenzaci. Vývojáři mají k dispozici nejen nové postupy či pravidla, ale především ve srovnání s minulostí také mnohem výkonnější vývojové a provozní nástroje a prostředí. Jeden typ nástroje podporujícího vývoj i těch nejsložitějších (nejen databázových) systémů představují nástroje CASE, tedy Computer Aided System Engineering.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XXV.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 28.12.2004)
  V dnešní - poslední – části našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů si vytvoříme skript, který bude propojen s databází, z níž bude načítat potřebná data pro zobrazení výsledku. Pětadvacáté pokračování sice tento seriál uzavře, nicméně nemusí být všem dnům – a tedy ani dílům – konec.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XXIV.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 27.12.2004)
  {Začátečníci} Ve dvacátém čtvrtém – předposledním – pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na problematiku tvorby uživatelského rozhraní a zaměříme se také na skriptovací jazyky. Stranou našeho zájmu nezůstane ani webový server Apache, mj. se dozvíme také něco o jeho historii.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XXIII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 16.12.2004)
  {Začátečníci} Ve dvacátém třetím pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na problematiku obecných rozhraní pro přístup k datům, konkrétně na rozhraní ODBC. Rozhraní ODBC patří i přes své mnohé nedostatky stále ještě k velmi často používanému způsobu přístupu k datům, proto by bylo chybou jej v tomto seriálu pominout.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XXII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 07.12.2004)
  {Začátečníci} Ve dvacátém druhém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na problematiku optimalizace výkonu databázových aplikací. řekneme si několik základních pravidel, které nám mohou pomoci ušetřit uživatelův čas.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XXI.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 16.11.2004)
  {Začátečníci} Na začátku třetí desítky dílů našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na problematiku uložených procedur. Ty souvisí mj. s tzv. procedurálním rozšířením jazyka SQL. Podíváme se v této souvislosti také na transakce, a to právě z pohledu procedurálních rozšíření.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XX.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 03.11.2004)
  {Začátečníci} Ve dvacátém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na problematiku zabezpečení databází, mj. si ukážeme, jak nastavit či odejmout daná oprávnění. A není to nic obtížného, současné databázové platformy již nabízí dostatek prostředků pro uplatňování kvalitních bezpečnostních politik.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XIX.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 25.10.2004)
  {Začátečníci} V devatenáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na spojování tabulek, jak jinak, než pomocí dotazovacího jazyka SQL. Svým způsobem tak získáme prostředky pro vyřešení některých problémů, které nám způsobuje uplatňování normálních forem.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XVIII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 13.10.2004)
  {Začátečníci} V osmnáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na podstatu architektury klient/server a řekneme si něco také o funkcích v databázové platformě MySQL. Posuneme se tak opět kousek dál ve znalostech, které ocení každý, kdo to s vývojem informačních systémů myslí vážně.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XVII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 04.10.2004)
  V dalším – již sedmnáctém – pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na agregační funkce a řekneme si něco také o náhodném třídění v prostředí dotazovacího jazyka SQL. Dnes na vás tak čeká řada praktických příkladů.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XVI.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 21.09.2004)
  {Začátečníci} V šestnáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na tzv. restrikci a stranou nezůstane ani problematika NULL hodnot. V kombinaci s minule popsanou projekcí nabízí restrikce základní prostředky pro efektivní výběr dat.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XV.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 13.09.2004)
  {Začátečníci} V dnešním patnáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na tzv. projekci – jinými slovy se podrobněji zaměříme na jednu z klíčových operací v relačních databázových technologiích.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XIV.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 25.08.2004)
  {Začátečníci} V dnešním čtrnáctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na další možnosti využití jazyka SQL. Zaměříme se například na spojení dvou a více tabulek, ovlivnění třídění výsledků nebo klauzuli GROUP BY.
  Vyvíjíme databázový a informační systém XIII.
  (Martin Pokorný, Metodologie, 18.08.2004)
  {Začátečníci} V dnešním třináctém pokračování našeho rozsáhlého seriálu o základních principech a o vývoji databázových a informačních systémů se podíváme na praktické možnosti využití jazyka SQL. Mj. si ukážeme naplnění tabulky daty a vybereme záznamy obsahující dané znaky. Zaměříme se tak především na jednu z částí jazyka SQL – na DML (Data Manipulation Langugage).
  Nejčastější chyby při modelování II.
  (Ilja Kraval, Metodologie, 12.08.2004)
  Modelování informačních systémů je obtížnou záležitostí pokrývající mnoho různorodých oblastí. Podobně jako v dalších lidských činnostech je i v případě modelování snaha vyhnout se chybám obvykle vykoupena jistým úsilím. Pojďme se proto spolu ve druhém a současně závěrečném pokračování tohoto mini-seriálu opět podívat na nejčastější chyby ve využití objektově orientovaného přístupu k modelování.

  |0-15|15-30|30-45|

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1552 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1071 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1001 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1381 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1018 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1182 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1021 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8226


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena