Dnes: 18. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Datový sklad
  Tento pojem poprvé formuloval koncem 80. let William Inmon jako strategii přístupu k datům určeným pro rozsáhlé analýzy. V případě datového skladu hovoříme o historických, časově rozlišených, agregovaných, průběžně rozšiřovaných datech uspořádaných pro podporu potřeb managementu.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Fujitsu a Sun rozšiřují partnerství


  [Tiskové zprávy] - Společnosti Sun Microsystemsa Fujitsu oznámily rozšíření své dosavadní strategické spolupráce. Budou nyní spolupracovat na vývoji a uvedení budoucí generace systémů založených na platformě Solaris/SPARC. Cílem je mj. přinést inovace do datových center.  Santa Clara, Kalifornie – 1. června 2004, Tokio – 2. června 2004, Praha – 3. června 2004 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Fujitsu Limited oznámily rozšíření své, více než dvacet let trvající, strategické spolupráce. Budou nyní spolupracovat na vývoji a uvedení budoucí generace systémů založených na platformě Solaris/SPARC. Dvě z nejsilnějších světových společností spojují síly ve snaze vytvořit nejlepší platformy své třídy pro náročné pracovní úlohy Network Computingu a rozšířit trh pro systémy Solaris a SPARC.

  Sun a Fujitsu do poloviny roku 2006 spojí své produktové řady serverů se systémem Solaris a procesory SPARC, čímž vytvoří nejúplnější nabídku systémů pro datová centra v odvětví, s kódovým označením Advanced Product Line (APL). Na systémech APL poběží špičkový podnikový operační systém Solaris, Java Enterprise System a prakticky všechny důležité podnikové aplikace.

  APL po dokončení nahradí současné produktové řady Sunu a Fujitsu – Sun Fire a PRIMEPOWER. Zákazníci získají užitek z bezpečné a bezproblémové binární kompatibility mezi všemi produkty SPARC.

  V přechodném období před uvedením řady APL budou Sun a Fujitsu spolupracovat na rychlé implementaci obchodního modelu, který umožní oběma společnostem distribuovat produktové řady Sun Fire i PRIMEPOWER. Uspořádání distribuce se bude v jednotlivých geografických oblastech lišit. Před uvedením společně vyvinutých produktů další generace tak obě firmy i jejich zákazníci získají užitek z rozšířené distribuce existujících produktových řad.

  "Dnešní oznámení rozšiřuje trh pro systémy řady Solaris/SPARC a potvrzuje pozici Sunu mezi technologickými společnostmi s nejpoužívanějšími produkty. Naše partnerství se zákazníky, vývojáři a nyní i se společností Fujitsu Limited zasahuje i do prostředí mainframů, řekl Jonathan Schwartz, prezident a generální ředitel provozu, Sun Microsystems. "Sun stále rozvíjí nejširší nabídku operačních platforem na světě, která zahrnuje Javu, Java Enterprise System a operační systém Solaris pro standardizované servery s procesory x86, mainframy a servery nově rozšířené řady SPARC a poskytuje tak nejvýkonnější počítačovou infrastrukturu pro široké spektrum úloh Network Computingu. Sun a Fujitsu už nemohou být v lepší pozici pro zvyšování podílu na trhu s řešeními pro Network Computing."

  "Špičková polovodičová technologie Fujitsu a zkušenosti s vývojem vysoce výkonných a spolehlivých procesorů pro mainframy a superpočítače světové třídy, v kombinaci se systémem Solaris, Javou a dalšími vyspělými technologiemi Sunu představují pro podnikové zákazníky silnou kombinaci," poznamenal Hiroaki Kurokawa, president Fujitsu Limited. "Jsem přesvědčen, že naše rozšířená spolupráce nám umožní poskytovat zákazníkům optimálními serverové produkty s vysokou tržní hodnotou."

  Jedno zaměření, jedna produktová řada pro všechny úkoly Dnešní oznámení spojuje zkušenosti společnosti Sun Microsystems s internetem a s Network Computingem, s odborností společnosti Fujitsu v oblasti náročných podnikových systémů. Dvojnásobně zhodnocuje podnikové investice do platformy Solaris/SPARC a zajišťuje, že tyto systémy budou schopny zajistit jakkoliv náročné úkoly, jak v oblasti rychle se rozvíjejících počítačových systémů s vysokou propustností, tak i v požadavcích na vysoký výkon a kvalitu tradičních mainframů.

  Širší dosah nejoblíbenějšího Unixu na světě – systému Solaris "Tato dohoda je přínosná nejen pro Sun a Fujitsu, kteří tak prakticky zdvojnásobili své tržní síly, ale přinese ohromný prospěch i jejich zákazníkům, partnerům a investorům," řekl Vernon Turner, viceprezident skupiny Global Enterprise Server Solutions, IDC. "Znamená rovněž ochranu investic, jasný produktový plán, vysokou kvalitu a možnost výběru a zároveň i velký potenciál pro růst tržního podílu."

  Rozšířené partnerství také vyústí v lepší možnosti systémové integrace a kanálů pro systémy Solaris a SPARC. Rozšířením trhu pro Solaris vytvoří více příležitostí pro tisíce nezávislých dodavatelů a prodejců softwaru.

  Sun a Fujitsu spojenými silami prakticky na všech světových trzích zajistí, aby zákazníci dostávali špičkový servis a technickou podporu. Společnosti rovněž provedou optimalizaci svých obchodních kanálů a budou společně využívat svá výrobní zařízení a zavedená partnerství Sunu s dalšími výrobci.

  Dnešní oznámení je významným milníkem ve dvacetileté historii platformy SPARC, reprezentující otevřenost, která byla základním principem při vytváření SPARC International v roce 1989. Otevřenost procesorové architektury umožnila společnostem Sun a Fujitsu spolupracovat na definování architektury a konkurovat si v implementacích. Obě implementace UltraSPARC a SPARC64 jsou založeny na otevřené instrukční sadě SPARC V9 a je to právě otevřenost architektury, která umožnila vznik této aliance.

  ( Celý článek! | Autor: Redakce dbSvet | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1548 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1068 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (999 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1378 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1016 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1178 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1019 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8206


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena