Dnes: 18. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Databázový stroj
  (Database Engine)

  Pod pojmem Database Engine (tedy pod databázovým strojem) se obvykle rozumí jádro databázového serveru a základní obslužné programy tohoto jádra (například zajišťující vzdálené připojení uživatelů). Lze tedy říci, že databázový stroj je podmnožinou databázového serveru, přičemž pod pojmem databázový server je nutné vidět vybavení (typicky softwarové) pracující nad danou databází a zajišťující veškeré činnosti (včetně všech potřebných komunikací), které nad danou databází mají být zajišťovány.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Borland uvádí nové nejen Delphi


  [Tiskové zprávy] - Společnost Borland Software oznámila novou verzi nástrojů Borland Delphi a Borland C++ Builder. Rozšířená vývojová prostředí jsou nabízena jako součást produktu Borland Developer Studio, tedy vícejazyčného vývojového prostředí pro Microsoft Windows a .NET.  Praha, 11.10.2006 – Společnost Borland Software Corporation, celosvětově vedoucí dodavatel nástrojů pro optimalizaci dodávání software (Software Delivery OptimizationTM, SDO), oznámila novou verzi nástrojů Borland® Delphi™ a Borland® C++ Builder pro rychlý vývoj aplikací. Produkty Delphi 2006 a C++ Builder 2006 mají nové významné vlastnosti pro zvýšení produktivity a posílení výkonu a spolu s novým produktem C#Builder 2006 jsou navrženy tak, aby pomohly vývojovým týmům zbavit se zdlouhavých vývojových úloh. Jejich použitím získají týmy možnost rychle a s nízkými náklady dodávat aplikace podnikové třídy pro prostředí Windows.

  Delphi 2006, C++ Builder 2006 a C# Builder 2006 jsou nabízeny společně jako součást produktu Borland Developer Studio, tedy vícejazyčného vývojového prostředí pro aplikace na platformách Microsoft Windows a .NET. Jde o jediné integrované vývojové prostředí (IDE) obsahující podporu tvorby aplikací v jazycích Delphi/Delphi .NET, C, C++ a C# z jediného prostředí. Zákazníci, kteří si zakoupí libovolný z jednotlivých produktů, získají podporu všech čtyř jazyků bez jakýchkoli dalších nákladů a možnost pružně si přizpůsobovat nastavení specifická pro jednotlivé jazyky.

  "Vývojáři jsou jádrem naší vize optimalizace dodávání software a nacházejí se v srdci životního cyklu vývoje aplikací", řekl pan Boz Elloy, starší viceprezident pro produkty u společnosti Borland. "Zavázali jsme se pokračovat v podpoře společenství vývojářů v jazycích Delphi, C++ a C#. Náš výzkumný a vývojový tým naslouchal hlasu těchto věrných společenství a odpověděl na jejich přání intenzivním zaměřením na kvalitu a produktivitu. Do produktů byla přidána klíčová nová rozšíření vývojového prostředí v oblasti produktivity a vznikla tak plně integrovaná sada nástrojů pro řízení životního cyklu aplikací (ALM) včetně zabudované správy změn a správy verzí, modelování a další nástroje pro rychlý návrh aplikací."

  Delphi 2006: mocný zesilovač výkonu
  Produkt Delphi 2006 je navržen tak, aby pomohl vývojovým týmům bez ohledu na jejich velikost získat schopnost konkurence zvýšením individuální i týmové produktivity. Moderní vylepšení Delphi 2006 jako systém "živých" vzorů, pokročilé možnosti pro refactoring, které automatizují změny zdrojového kódu a dokonalá integrace s nástroji Borland ALM – spojená s vyšším výkonem vývojového prostředí a velkým důrazem na jeho stabilitu a kvalitu – pomáhají snížit náklady a čas na tvorbu, správu a rozšiřování aplikací pro Windows a .NET.

  Uživatelé Delphi mohou zrychlit vývoj zabudovanou podporou zpětného inženýrství, rychlou tvorbou prototypů a progresivní integrací vývojového prostředí s modelováním v jazyce UML, správou požadavků, verzováním, sledováním chyb a spoluprací v týmech. Delphi 2006 umožňuje práci s Microsoft .NET Framework, ASP.NET, VCL.NET, VCL a tím dává týmům správné nástroje pro prakticky jakýkoli vývojový úkol. Navíc Delphi podporuje jak Win32, tak .NET a tak je možno dále rozvíjet či udržovat stávající aplikace pod Win32 a přitom mít jednoduchou možnost přejít kdykoli na .NET a další generace aplikací pro Windows.

  "Delphi 2006 je radost používat," říká pan Peter Norris, ředitel společnosti Air Software, vývojové a konzultační firmy ve Spojeném království. "Některé z nových vlastností jsou jednoduché a snadno se používají, ale přitom nerozumím, jak jsem bez nich mohl vůbec pracovat. Nejvíc se mi líbí novinky v platformě ECO III. Stavové diagramy jsou velmi silnou novinkou ECO; navíc podpora opakovaně použitelných balíčků ECO mi umožní znovu použít části modelů v mnoha různých typech aplikací. To mi ušetří spoustu času a peněz."

  Unikátní šablona pro tvorbu podnikových aplikací v Delphi 2006 s názvem ECO III poskytuje cenné služby jako objektově-relační mapování a transparentní persistenci objektů. Vývojáři jsou tak odstíněni od složitosti a fádnosti tvorby a údržby služeb vyrobených pro zákazníky na míru.

  ECO III též posunuje MDD – vývoj podle modelu – do oblasti reality. Šablona pro modelový vývoj je zvlášť šikovná pro tvorbu webových služeb, ASP.NET a databázových aplikací s Windows Forms. Aplikace vytvořené na základě modelu je nyní možno efektivně vytvářet pomocí nového synchronizačního serveru ECO, který nabízí vícenásobné a synchronizované objektové vyrovnávací zásobníky pro zvýšení škálovatelnosti a výkonu. Novinkou v ECO III je též možnost návrhu stabilních a spolehlivých podnikových aplikací na úrovni stavových diagramů; týmy se tak mohou zaměřit na návrh podle obchodních modelů vyšší úrovně místo na nízkoúrovňové kódování aplikací.

  Další informace o významných rozšířeních vlastností Delphi 2006:

  • Nové vlastnosti zvýšení produktivity vývojového prostředí – systém "živých vzorů" umožní uživatelům procházet políčka a vstupní body libovolné šablony s využitím vlastnosti dokončování kódu s názvem "Smart Block", která předvídá strukturu bloku a sama jej uzavírá během zápisu. Další novou vlastností je změnový sloupec ("Change Bar") indikující pozměněné řádky a řádky změněné a uložené během sezení.
  • Rozšířená knihovna vizuálních komponent – vylepšení VCL v Delphi 2006 poskytuje snadno použitelné grafické uživatelské rozhraní s velkým výběrem komponent. Nové nástroje "Live Designer" umožní uživatelům táhnout čáry, okraje a výplně s textovým zarovnáváním. Nové panely "Flow Panel" a "Grid Panel" nabízejí nástroje pro práci s formuláři v HTML a ve tvaru tabulek.
  • Rozšířená integrace vývojového prostředí s nástroji ALM – zákazníci používající Delphi 2006 nyní mohou řídit celý vývojový proces s využitím integrace s produkty Borland pro řízení životního cyklu aplikací včetně nástroje StarTeam pro řízení změn a správu konfigurací, modelování v nástroji Together a řešení správy požadavků v nástroji CaliberRM. Klientské části nástrojů StarTeam a CaliberRM jsou nyní integrovány přímo do vývojového prostředí.

  Úplný seznam vlastností Delphi 2006 najdete na adrese http://www.borland.com/delphi.

  C++ Builder 2006
  V rámci vývoje produktu Borland Developer Studio vylepšila a obohatila společnost Borland i své populární vývojové prostředí C++Builder o nejmodernější vlastnosti pro rychlý vývoj aplikací a integraci s nástroji pro řízení životního cyklu vývoje aplikací v jazycích C a C++. Toto nové a zásadní vylepšení produktu poskytuje vývojářům v C++ mnohé z vlastností, které týmy používající jazyky C++ mimo prostředí Windows, Delphi a Java získaly v posledních letech a ještě přidává mnoho navíc. C++ Builder 2006 poskytuje nové možnosti konfigurace sestavování a správy projektů, které mají pružnost a sílu snadno organizovat vícenásobná nastavení sestavování, stejně tak jako návrh standardních i webových aplikací typu "WISIWYG".

  Navíc C++ Builder 2006 obsahuje nové a pokrokové vlastnosti vývojového prostředí v prakticky stejném rozsahu jako u Delphi 2006 – systém kódových šablon, správce historie, panel struktury C++ a vylepšené nástroje pro práci s databázemi a přistup k aplikačním datům. Další klíčové výhody produktu C++ Builder 2006 následují:

  • Vylepšená knihovna vizuálních komponent (VCL) – poskytuje vývojářům v C++ možnost využít stejnou paletu opakovaně použitelných komponent VCL od nezávislých dodavatelů, kterou mají k dispozici uživatelé Delphi.
  • Rozšířená integrace vývojového prostředí s nástroji ALM – poskytuje úplnou integraci vývojového prostředí s nástroji Borland pro řízení životního cyklu aplikací včetně podpory verzování, správy požadavků, sledování chyb a týmové spolupráce.
  • Úplné řešení pro Windows – poskytuje kromě podpory jazyků C/C++ i úplnou podporu pro rychlý vývoj aplikací v jazycích C#, Delphi Win32 a Delphi .NET

  Úplný seznam vlastností produktu C++ Builder najdete na adrese http://www.borland.com/cbuilder.

  C#Builder 2006
  C#Builder 2006 je též součástí produktu Borland Developer Studio a přináší možnosti skutečně podnikového vývoje v oblasti platformy .NET. Je zvláště vhodný pro vývojové vedoucí pracovníky a vedoucí projektů, kteří potřebují vyvíjet rozsáhlé aplikace na platformě .NET, spravovat a udržovat projekty v C# a zvláště takové, které jsou přenášeny z projektů Java/J2EE a C++ do prostředí C#. Produkt poskytuje podnikový modelový rámec ECO III s možnosti dobře známými vývojářům J2EE, jako jsou například: objektově-relační mapování, persistence, modelování v UML, transakce, podpora životního cyklu vývoje aplikací. Vývojové a přechodové problémy se využitím těchto vlastností významně omezují. Uživatelé C# mohou navrhovat aplikace na úrovni stavových diagramů a tím odstranit časově náročnou aplikační práci na úrovni kódu.

  Integrace s modelováním pomocí nástroje Borland Together umožňuje využít zpětného inženýrství a zjednodušit tak udržovatelnost aplikací pomocí dvoucestných nástrojů Live Source™ zajišťujících trvalou synchronizaci kódu a modelů. C#Builder 2006 též umožní vývojářům v C# optimalizovat vývoj podnikových aplikací na platformě .NET pomocí integrovaných auditů a metrik, správy požadavků a nástrojů pro správu zdrojového kódu.

  Dostupnost
  Delphi 2006, C++ Builder 2006 a C# Builder 2006 jsou součástí produktu Borland Developer Studio. Ten bude možno v České republice a Slovenské republice předběžně objednávat od 17.10.2005 prostřednictvím webového obchodu Borland s.r.o. na adrese http://shop.borland.cz, první dodávky produktů se očekávají koncem roku 2005. Zákazníci, kteří si produkt předběžně objednají před datem 1.12.2005 získají slevu 15% z ceny. Pro objednávky upgrade podané do 15.12.2005 budou zvýhodněni i současní majitelé produktu Delphi 2005; dodatečná sleva bude zveřejněna dne 17.10.2005 na webovém obchodě Borland s.r.o.

  ( Celý článek! | Autor: Redakce dbSvet | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1548 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1068 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (999 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1378 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1016 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1178 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1019 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8206


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena