Dnes: 18. února 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Systémový katalog
  Struktury, ve kterých jsou uloženy informace o dané databázi, případně databázovém serveru. Někdy je možné se z anglického Data Dictionary setkat s pojmem datový slovník.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Microsoft? Více internetu!


  [Business] - Ve dnech 11. až 13. července 2006 hostil americký Boston každoroční setkání partnerů společnosti Microsoft. Letošní Microsoft Worldwide Partner Conference se zúčastnilo více jak sedm tisíc partnerů z celého světa. Kromě ožehavých témat týkajících klíčových produktů Microsoftu, jako jsou Windows Vista a Office 2007, se diskutovalo také o novinkách a trendech v oblasti podnikových informačních systémů. Této diskusi jsme byli přítomni osobně, proto vám z ní teď můžeme nabídnout to nejzajímavější.  Internetová mobilizace

  Již na konci loňského roku Microsoft přišel s novou strategií propojení online služeb a softwarových produktů, které by mu umožnilo rozvíjet byznys také v oblasti internetové reklamy. Posun aktivit Microsoftu směrem ke službám je logický, hlavní konkurenti v této oblasti, jako je např. Google, již mají výrazný náskok.

  Jak ukázaly prezentace klíčových řečníků konference, trend "mít všechny produkty na internetu" zasáhne bezpochyby i sféru podnikových aplikací. O tom ve svých několika vystoupeních informoval partnery také generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer.

  První ze dvaceti "živých služeb na internetu" je Microsoft Dynamics CRM, jehož dostupnost formou SaaS (Software as a Service) byla ohlášena již počátkem letošního roku. Vzhledem k nelítostné konkurenci firem pronajímajících podnikové aplikace na internetu bude Microsoft podle Ballmera "využívat internet k zásadní přeměně podnikání v oblasti poskytování softwaru".

  Microsoft tradičně prodával aplikační software jako instalace na počítač u zákazníka. Současná verze Microsoft Dynamics CRM se v podobě "in-house" začala prodávat již minulý rok jako odpověď na konkurenční nabídku CRM aplikací SAP, Salesforce.com a dalších lídrů trhu. Jako součást "Microsoft Live Initative" bude Microsoft Dynamics CRM uložen na serverech napojených na internet. Zákazníci pak budou platit předplatné za připojení a použití softwaru. Microsoft Live nabídne zákazníkům kromě aplikačních, také antivirové, zálohovací a další servisní služby.

  Přenesení softwarového byznysu na internet a účtování měsíčních či ročních poplatků za užívání služeb může přinést Microsoftu v nadcházejících letech velké příjmy. Předpokladem úspěchu je ale přesvědčit zákazníky, aby přehodnotili způsob pořizování a užívání softwaru a partnery o změně způsobu svého podnikání. Microsoft si uvědomuje, že právě jeho partneři jsou klíčovým prvkem pro realizaci strategie "Microsoft Live Initiative".

  Lépe a radostněji na ERP a CRM trhu

  Steve Ballmer na konferenci přišel se zajímavým prohlášením, a to (ne náhodou) v předvečer uvedení čtvrté verze ERP systému Microsoft Dynamics AX. V reakci na zákulisní dotazy novinářů, zda hodlá světová softwarová jednička opravdu významně konkurovat stávajícím lídrům ERP a CRM trhu nebo bude své aktivity nadále směřovat spíše do oblasti softwarové infrastruktury, segmentu SME a uživatelů kancelářských systémů, Ballmer uvedl: "Microsoft vstoupil na trh s ERP systémy již před pěti lety. Nyní usilujeme o přepsání kódu svých čtyř ERP systémů do jednoduché kódové základny - platformy Microsoft Dynamics - která by nám umožnila nabídnout zákazníkům špičkovou alternativu úspěšně konkurující SAP, Oracle a dalším lídrům. ERP i CRM trh představuje pro Microsoft jednoznačnou příležitost, proto jsme učinili toto strategické rozhodnutí."

  Ballmer dále zdůraznil, že Microsoft investoval 2,5 miliardy dolarů do akvizic a přes jednu miliardu do výzkumu a návrhu podnikových aplikací, včetně ERP a CRM systémů. Jednotlivé produktové řady ERP (Microsoft Dynamics – AX, SL, NAV a GP) budou nejen konsolidovány do jednoho řešení, ale také plně integrovány v rámci infrastruktury Microsoftu, a to včetně Microsoft.NET, SQL Server a SharePoint Server.

  Klíčovými aplikacemi Microsoftu pro velké podniky jsou Dynamics AX a CRM

  Není bez zajímavosti, že Ballmer svou osobní účastí poctil právě prezentaci aktuální verze Microsoft Dynamics AX. Právě tento ERP produkt je totiž pro Microsoft jedním z důležitých stavebních kamenů budoucí platformy Microsoft Dynamics, což také Ballmer během svých vystoupení zmínil.

  "Dynamics AX je v současnosti hlavním ERP produktem Microsoftu určeným velkým podnikům. Nelze jej v této souvislosti řadit k GP nebo NAV, které jsou určeny primárně středně velkým organizacím. Dynamics AX a CRM představuje pro Microsoft hlavní podnikové aplikace," uvedl Steve Ballmer a pokračoval v podrobnější charakteristice: "Dynamics AX dokáže zpracovat 55 000 prodejních objednávek za hodinu a bez problémů s ním může současně pracovat i tisíc uživatelů. Vydání aktuální čtvrté verze je dostupné v 36 jazycích, podporuje Microsoft.NET a disponuje pokročilými webovými službami. Všechny tyto rysy Dynamics AX vycházejí z naší snahy budovat informační systém pro globální společnosti. Dynamics AX chceme i do budoucna rozvíjet jako řešení široce využitelné napříč zeměmi, odvětvími a použitelné při globálním byznysu."

  Své strategické záměry s Dynamics AX jako nosným řešením pro rozvoj budoucí platformy Microsoft Dynamics, jejíž první verze se očekává již v roce 2009, potvrdil Ballmer a ostatní vystupující toho večera také důrazem na integrovanou funkcionalitu SCM, BI a ukázkami podpory CPM (Corporate Performance Management), která je i u renomovaných ERP řešení spíše výjimkou.

  Své vystoupení Steve Ballmer uzavřel očekáváním dalšího roku "s velmi dobrým růstem" pro Dynamics AX a jeho prodeje do všech typů podniků včetně výrobních, obchodních i servisních společností.

  Co čeká Microsoft Dynamics NAV

  Na konferenci byly prezentovány také koncepty nadcházející páté verze ERP systému Microsoft Dynamics NAV, který má na českém trhu velmi silnou pozici. Nový Dynamics NAV byl měl být slavnostně představen Billem Gatesem ještě letos na podzim na zákaznické konferenci Convergence v Mnichově. S jeho uvedením na trh se počítá ve druhé polovině roku 2007.

  Dynamics NAV je tak rovněž důležitým zdrojem pro budování jednotné platformy Microsoft Dynamics. Každé z uvedených řešení má cenné přínosy pro budoucnost: Dynamics AX technologii a robustnost, Dynamics NAV intuitivní uživatelské rozhraní, obě pak širokou škálu procesních funkčností.  ( Celý článek! | Autor: Petr Sodomka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1582 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1090 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1015 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1400 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1035 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1197 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1035 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8354


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Únor  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena