Dnes: 18. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Databázový stroj
  (Database Engine)

  Pod pojmem Database Engine (tedy pod databázovým strojem) se obvykle rozumí jádro databázového serveru a základní obslužné programy tohoto jádra (například zajišťující vzdálené připojení uživatelů). Lze tedy říci, že databázový stroj je podmnožinou databázového serveru, přičemž pod pojmem databázový server je nutné vidět vybavení (typicky softwarové) pracující nad danou databází a zajišťující veškeré činnosti (včetně všech potřebných komunikací), které nad danou databází mají být zajišťovány.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Borland zakládá firmu CodeGear


  [Tiskové zprávy] - CodeGear – dříve Skupina vývojových nástrojů Borland – se podle nových plánů stane samostatnou plně vlastněnou pobočkou společnosti Borland Software začátkem roku 2007.  Praha, 14.11.2006 – Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL) dnes oznámila své rozhodnutí oddělit skupinu vývojových nástrojů (Developer Tools Group, často též nazývanou „DevCo“) jako stoprocentně vlastněnou pobočku zaměřenou na maximalizaci produktivity vývojářů. Nově zřízený podnik pojmenovaný “CodeGear” bude mít na starosti vývoj čtyř produktových řad, které byly dříve součástí podnikání společnosti Borland v oblasti integrovaných vývojových prostředí (IDE). Jedná se o produkty Developer Studio (Delphi®, C++Builder® a C#Builder®), JBuilder® (včetně oznamované nové verze s kódovým jménem “Peloton” založené na infrastruktuře Eclipse), Turbo® a Interbase.

  "Rozhodli jsme se zřídit CodeGear jako oddělenou pobočku až po dlouhých úvahách," řekl pan Tod Nielsen, president společnosti Borland a její hlavní výkonný ředitel. "Nikdy jsme netajili svůj záměr najít správného kupce pro tuto část podnikání – takového, který by se zavázal nadále sloužit komunitě vývojářů, pokračovat v inovacích produktů a který by též nabídl kupní cenu odpovídající hodnotě této části podnikání společnosti Borland. Po zdlouhavém a únavném procesu hloubkové kontroly interních dokumentů s několika vážnými zájemci cítíme, že naše rozhodnutí zřídit CodeGear je v nejlepším zájmu našich zákazníků, akcionářů a zaměstnanců."

  Pan Nielsen ještě dodal: "Myslíme si, že když vytvoříme dva oddělené podniky, tedy Borland a CodeGear, oba dokáží soustředit své úsilí a zdroje, aby úspěšně obsloužily dva důležité, leč rozdílné trhy. I nadále budeme partnery a budeme též sdílet společný pohled na řešení problémů našich zákazníků. Nicméně je třeba říci, že do budoucnosti bude Borland zcela zaměřen na vedoucí roli na trhu s řešeními pro řízení životního cyklu aplikací, zatímco CodeGear se zaměří na vývojáře software."

  Společnost CodeGear povede pan Ben Smith, který byl dnes jmenován jejím hlavním výkonným ředitelem. Pan Smith je ostřílený manažer v oblasti IT, který pracoval se společností Borland a její skupinou vývojových nástrojů během posledních 12 měsíců. Svou roli nyní rozšíří tak, že ve spolupráci se stávajícím vedením společnosti CodeGear zajistí soulad s podnikatelskými záměry a produktovými plány vytvořenými v procesu oddělování obou firem. Jako pobočka Borland bude CodeGear mít oddělené značky, tým vedoucích pracovníků, výzkumné a vývojové organizace, strategie prodeje a marketingu a globální provozní infrastrukturu.

  "Je pro mne ohromnou výzvou přijmout vedoucí roli ve vytváření budoucnosti této nové firmy a spolupracovat s talentovanými jednotlivci, které jsem dobře poznal v průběhu uplynulého roku," říká pan Ben Smith, hlavní výkonný ředitel společnosti CodeGear. „CodeGear má silné portfolio produktů a rozsáhlou a loajální skupinu zákazníků. Věřím, že pokud věnujeme pozornost správným oblastem a zaměříme se na podstatné věci, dokážeme vytvářet skvělé produkty a mít významný a pozitivní dopad na globální komunitu vývojářů.“

  V únoru roku 2006 Borland představil agresivní plán zrychlení růstu v oblasti řešení pro řízení životního cyklu aplikací (Application Lifecycle Management, ALM) – včetně svého záměru oddělit podnikání v oblasti IDE jako samostatnou firmu a koupit společnost Segue Software, tedy vedoucí společnost v oblasti testování, jejíž produkty by doplnily portfolio produktů ALM a rozšířily by jej v oblasti rostoucího trhu řešení pro řízení kvality ve vývojovém cyklu. Oddělení skupiny vývojových nástrojů nyní získává podobu stoprocentně vlastněné pobočky. Produktová řada Segue včetně celého týmu byla integrována do podnikání společnosti Borland. Po dnešním oznámení má Borland jasné zaměření na větší podniky a takový soubor produktů, který mu umožňuje stát se globálně vedoucí společností v oblasti ALM. Výsledky společnosti Borland za třetí kvartál roku 2006, které byly právě oznámeny, ukazují, že celkové obraty v oblasti ALM se ročně zvyšují o 90 procent a že Borland dosáhl trvalého dvouciferného růstu v oblasti ALM během každého z posledních tří kvartálů.

  Společnost Borland s.r.o. s teritoriální působností v České republice a Slovenské republice bude nadále zajišťovat prodej a marketing produktů a řešení obou společností, tedy Borland a CodeGear. O oddělení zastoupení CodeGear pro ČR a SR se začne uvažovat podle situace na trhu až po úplném vzájemném oddělení mateřských společností v USA a ukončeném prodeji společnosti CodeGear.

  ( Celý článek! | Autor: Redakce dbSvet | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1548 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1068 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (999 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1378 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1016 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1178 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1019 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8206


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena