Dnes: 18. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  SŘBD
  (Systém řízení báze dat)

  Programový systém umožňující vytváření, údržbu a použití báze dat. Podle komplexnosti je možné SŘBD rozdělit na nižší (např. PC Fand), střední (FoxPro) a vyspělé (Oracle 9i).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Jak je to s BI od MS doopravdy?


  [Rozhovory] - O Business Intelligence v podání Microsoftu se mluví čím dál tím častěji. A v souvislosti s blížící se technologickou konferencí na toto téma jsme položili několik otázek Michalu Hrochovi, který má Business Intelligence platformu v lokální Microsoft pobočce na starosti.  Microsoft se chystá uvést nový produkt pro Business Intelligence. Jedná se o zavedení produktu Proclarity do vašeho portfolia?
  Ano, ale jen částečně. Na podzim letošního roku chystáme uvedení produktu Performance Point Server 2007. Tento produkt bude pokrývat požadavky zákazníků na Performance Management pomocí tří modulů. Jedním z nich je produkt Proclarity, který jsme získali akvizicí stejnojmenné společnosti. Další modul bude tvořen stávajícím produktem Business Scorecard Manager pro Balance Scorecard. Poslední modul, který se v tuto chvíli stále vyvíjí pod kódovým jménem Biz#, bude určen pro Planning, budgeting a forecasting. Celé toto komplexní řešení bude pak plně využívat stávající BI platformy postavené na databázové platformě SQL Server 2005.

  Nepřichází Microsoft s rozsáhlou podporou BI příliš pozdě?
  Nemyslím si, že by Microsoft přicházel do oblasti Business Intelligence pozdě už jen z toho důvodu, že Microsoft zde hraje významnou roli již od doby uvedení SQL Server 2000 a integrovaných nástrojů pro BI. Co je pro Microsoft zcela nové, je to, že nyní přichází s uceleným řešením a neposkytuje již pouze samostatné produkty.

  Ale konkurence je o dost dál …
  Pokud konkurencí míníte firmy specializované pouze na BI, pak tomu tak doposud bylo. Pokud se ale bavíme o firmách poskytujících databázovou platformu, která umožňuje i analytické zpracování dat, pak mezi těmito hráči je již dnes Microsoft lídrem. Faktem je, že Microsoft v letošním roce významně posílí svou pozici uvedením produktu Performance Point Server 2007, který by měl pokrýt zcela novou oblast Performance Managementu. A tím zároveň srovnáme krok právě s tou konkurencí, kterou jako konkurenci dnes v BI vnímáme. Navíc aktuálně evidujeme zvýšenou poptávku po BI a Performance Management řešeních ze segmentu středních i malých firem, především pak poptávku od výrobních a maloobchodních společností. Není tedy na místě tvrdit, že trh s BI řešeními je již obsazen.

  Proč by zákazníci používající konkurenční BI řešení měli přecházet k řešením Microsoft?
  Přecházet z jednoho řešení na druhé může být pro firmu velice složité. Ve většině případů se jedná o kritické aplikace, jejichž odstavení by mohlo znamenat zastavení firmy. Navíc by taková změna pravděpodobně nebyla spojena pouze se změnou platformy či aplikací, ale i s novými definicemi metodiky meření výkonnosti podniku, pohledů na podniková data a také požadavků na výstupní informace. Pro přechod z již zaběhlé BI platformy by tak mohl být zákazník motivován vážnými důvody, jako je neschopnost stávajícího poskytovatele reagovat na nové trendy v této velice progresivní oblasti, technické problémy či celkové náklady spojené s provozem takového řešení. Pokud bych k tomu přidal i nejvýznamnější výhody Microsoft BI řešení, budou to právě celkové náklady na vlastnictví, komplexnost platformy a možnost nativní a velice silné integrace s běžnými kancelářskými aplikacemi typu Office Excel, či s portálovým řešením postaveným na technologii Sharepoint Portal Server.

  Lze odhadnout, kolik procent nákladů na vývoj jde do BI?
  Bohužel na tuto otázku nejsem schopen okamžitě odpovědět. Jak jistě víte, společnost Microsoft pokrývá svými produkty a řešeními značnou část potřeb zákazníků a je tedy velmi složité pro lokální pobočky zjistit takto specifické údaje.

  Kde jsou největší slabiny ve srovnání s konkurencí?
  Nikdo samozřejmě nechce prozrazovat vlastní slabiny, nicméně jakýmsi zpomalovačem růstu Microsoftu v oblasti BI může být nutnost přesvědčit o kvalitách BI platformy především ty největší zákazníky. Někteří tito zákazníci doposud bohužel nevnímají Microsoft jako poskytovatele Enterprise BI řešení, ačkoliv je nynější BI postavené na bezpečné, stabilní a výkonné platformě Windows Server/SQL Server, využívající uznávané nástroje pro integraci, analýzy a reporting dat a nově pokrývající i ty nejnáročnější požadavky na Performance Management. Navíc při plnohodnotném využití již chronicky známých kancelářských aplikací pro konečné spotřebitele informace, jako je Excel nebo okno internetového prohlížeče. To, že se nám daří postupně vnímání měnit potvrzují jednak první "vlaštovky" zájmu o Microsoft BI z tohoto segmentu, stejně jako rostoucí zájem ze strany stávajících, ale i zcela nových partnerů.

  Jak jsou řešení BI od MS vhodné pro segment SMB v českých podmínkách?
  Míra využití dat a jejich transformace do informací by neměla být závislá na velikosti firmy, nýbrž na její vyspělosti ve vztahu k podpoře rozhodování. Strategie společnosti Microsoft v oblasti Business Intelligence je poskytovat možnost využití informací co nejširšímu počtu zaměstnanců. Cílem je tedy podpora nejen strategického, ale i operativního rozhodování. Z toho plyne, že Microsoft hodlá svým BI řešením oslovit nejen ty největší, ale samozřejmě i střední a menší střední firmy. A jak již bylo řečeno, především segment obchodních a výrobních firem může z Microsoft BI řešení efektivně profitovat.

  Děkuji za rozhovor

  Michal Hroch
  Michal Hroch pracuje ve společnosti Microsoft na pozici produktového manažera pro aplikační platformu. Pod jeho kompetence tedy spadají především produkty SQL Server, Biztalk Server, Commerce Server a od akvizice Proclarity také kompletní Business Intelligence řešení.

  ( Celý článek! | Autor: Marek Kocan | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1548 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1068 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (999 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1378 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1016 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1178 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1019 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8206


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena