Dnes: 18. února 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Replikace
  Replikace slouží pro zajištění konzistentnosti dvou a více databází, nejčastěji pak o stejné struktuře v rámci distribuovaného zpracování. Vyspělé SŘBD replikace podporují, případně lze použít řešení třetích stran či replikační logiku zajistit vlastními postupy.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Oracle Database XE – týden desátý


  [Produkty] - V posledních dílech John trochu vylepšil aplikaci z pohledu bezpečnosti. Nyní již vše funguje podle jeho představ, nicméně je nutné ještě přidat stránku, kde budou moci uživatelé upravovat poznámky. Opět tak pokročí v Oracle XE trochu dále.  Vzhledem k tomu, že se stránka funkčně velmi podobá té, kterou má přístupnou uživatel-administrátor, bude dobré začít s ní. John vstoupil na stránku číslo 3 a klepl na příznačné tlačítko Copy.

  Na následující stránce určuje základní informace pro kopírování. Zdrojová stránka je již správně předvyplněna na stránku číslo 3, neboť z ní John přisel. Stránka, která se má vytvořit bude mít číslo 5 (obecně následující volné), neboť to již John použil minule jako stránku, kam má být přesměrován uživatel, který není status administrátora. Jako název stránky je možné vybrat cokoli smysluplného, John proto vkládá Uzivatel poznamky.

  Po odklepnutí následuje stránka s poměrně mnoha hodnotami a téměř magickými možnostmi. Nicméně bez hlubších znalostí ji John nechává raději s výchozími volbami. Další stránka umožňuje nakonfigurovat chování navigačních záložek, zde John použije logicky již vše, co je vytvořeno, tedy poslední volbu.

  Příští dvě stránky jen doplňují, jaký Tab Set, respektive Tab se má použít. A vzhledem k tomu, že Johnova Evidence aut obsahuje pouze jednu instanci, nejedná se o složitou volbu.

  Po "odklepnutí" již jen následuje stránka se souhrnnými údaji a tlačítkem Finish, které stránku skutečně vytvoří. Po potvrzení je možné stránku ihned spustit nebo editovat. Protože je John již ostřílený "apexák", pokračuje editací.

  John si ale uvědomuje, že bude nutné se trochu zamyslet a připravit si seznam všeho, co je třeba změnit. Určitě je nutné upravit proces Process Row of EVIDENCEAUT. Odškrtnuta je možnost mazaní řádků (Delete) a také autorizační schéma je nastaveno na přesně opačnou podmínku (zakazující práci ne-administrátorům, neboť bylo přeneseno ze stránky č. 3).

  Po aplikování provedených změn si John všiml, že sekce Branches obsahuje přesměrování na stránku č. 3. Po prohlédnutí oč se jedná, vidí, že jde o obsluhu tlačítek Previous a Next. Nicméně na stránku č. 3 směřovat opravdu nemají, takže jsou obě akce upraveny "s pětkou". "Tak, to bylo pro začátek," říká si John.

  Jako další na řadu přišlo tlačítko Delete. Je celkem logické, že na stránce jej John nechce – stačilo kliknout na jeho název a na stejně pojmenovaného brášku Delete a tlačítko zmizelo v propadlišti dějin.

  Nyní je již pouze potřeba elementy, které nemá běžný uživatel editovat odstranit, zakázat, skrýt no prostě je ošéfovat. První v pořadí je textové pole P5_NAZEV. Po bližším prohledání stránky s nastavením tohoto elementu John nalezl sekci Read Only. Bingo! John mění podmínku na Always, ukládá a jde testovat. Jednoduché přihlášení a hned vidí výsledek.


  Prvek nastaven pouze pro čtení

  Přesně co chtěl. Zobrazeno, ale nelze editovat. Stejnou vlastnost John ještě upravil u zbývajících třech položek a bude to.

  Čeho si John všiml a co dnes ještě upraví je "drobečková" navigace (breadcrumb), která u nové stránky nefungovala. Po trošce zkoušení a hledání se mu podařilo dostat na správnou stránku. Stačí klepnout na slovo Breadcrumb v sekci Regions.


  Správa drobečkové navigace

  Na této stránce vidí všechny nadefinované položky a není těžké položku přidat tlačítkem Create Breadcrumb Entry (i přesto, že tlačítko má poněkud odlišný vzhled). Jelikož John prohlédl definice jiných položek, nemá s vyplněním problémy. Číslo stránky nepřekvapí, jde o 5. Sequence změnil na 50, po vzoru jiných. Podobnou úvahou je zvolena možnost Home (Page 1) pro Parent Entry a Short Name pro začátek Update Evidence auta. Nakonec v bloku Target stačí jako stránku použít opět č. 5.

  "Tak, pro dnešek stačí," říká si John. Začal si totiž všímat různých grafických a textových detailů, které by bylo třeba doladit. Nicméně okrasné UI nikoho – ani Johna – nebaví dolaďovat, proto je nejlepší čas přestat. Aplikace se trochu posunula, i když na pohled se dostala do původního funkčního stavu. John ji již ukázal několika kolegům a některé zdroje říkají, že se něco chystá – tak se nechme překvapit.

  Tento seriál vzniká za podpory společnosti Oracle.

  Související články:
  Oracle Database XE – týden dvanáctý (16.08.2007)
  Oracle Database XE – týden jedenáctý (26.07.2007)
  Oracle Database XE – týden devátý (03.07.2007)
  Oracle Database XE – týden osmý (14.06.2007)
  Oracle Database XE – týden sedmý (21.05.2007)
  Oracle Database XE – týden šestý (07.05.2007)
  Oracle Database XE – týden pátý (26.04.2007)
  Oracle Database XE – týden čtvrtý (15.04.2007)
  Oracle Database XE – týden třetí (21.03.2007)
  Oracle Database XE – týden druhý (07.03.2007)
  Oracle Database XE – týden první (28.02.2007)

  ( Celý článek! | Autor: Jiří Činčura | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1582 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1090 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (1015 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1401 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1035 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1197 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1036 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8356


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Únor  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena